Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

ETK esindaja: poodide lahtiolekuajad on pseudoprobleem

 (47)
Liivaku peatuse kõrval asuv Konsumi pood
Liivaku peatuse kõrval asuv Konsumi poodFOTO: Marko Mumm

Palusime kõikide Eesti suurimate toidupoekettide esindajatel kommenteerida viimastel päevadel kaupluste lahtiolekuaegade ümber väldanud diskussiooni. Pakkusime neile lugemiseks erinevaid kommentaare ja sõnavõtte nii lahtiolekuaegade kärpimise pooldajate kui ka vastaste poolelt. Sõna saab A&O, Konsumi ja Maksimarketi ehk ETK esindaja.

"Leian, et mingit hüsteeriat pole selle pseudoprobleemi alusel põhjust üles keerutada – turumajandusel on selline tore omadus, et teenus või äritegevus, mida keegi ei vaja või millest kellelegi tulu ei tõuse, sureb ise välja. Ja ka vastupidi: kui kuskil on nõudlus teenuse või äritegevuse järele, mis tulu loob, siis see teenus või äritegevus ka tekib. See lihtne reegel kehtib ka kaupluste lahtiolekuaegade kohta.

On naiivne arvata, et kaupmehed poodide lahtiolekuaegu määrataes ei jälgiks teraselt ega analüüsiks põhjalikult turuolukorda, kliendikäitumist jmt – nii näiteks on ETK Grupis, kuhu kokku kuuluub ligi 360 erinevat kauplust üle Eestimaa, täiesti tavapärane praktika, et kaupluste lahkuolekuaega muudetakse vastavalt neile analüüsidele," seletab Eesti Tarbijateühistute Keskühistu turundusdirektor Andres Lember.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare