Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

EESTLANE INGLISMAAL, ANNA TEADA: Kas oled pärast Brexiti hääletust sattunud kohalike viha alla?

 (90)
foto-160
foto-160Foto: Ester Vaitmaa

Inglise politsei on Brexiti referendumi eelsel ja järgsel nädalal registreerinud üle 3000 viharünnaku, kirjutab The Guardian. Võrreldes sama ajaga eelmisel aastal on see number tervelt 42% suurem. Hea lugeja, kui oled viibinud viimasel ajal Inglismaal, siis jaga meiega infot, kas oled märganud inglaste viha välismaalaste vastu aadressil rahvahaal@delfi.ee või kommentaariumis!

Palju on räägitud solvangutest ja rünnakutest Inglismaal töötavate poolakate ja teiste idaeurooplaste vastu.

Samuti on tagakiusamise alla sattunud moslemid ja mustanahalised. Pahatahtlike üheks viisiks oma viha üles näidata on valget pulbrit sisaldava paki või ümbriku saatmine mošeedesse, aga ka usuvabadesse asutustesse nagu Ühendkuningriikide keskpank, mistõttu peetakse seda lausa vihakampaaniaks teiste rasside vastu.

Kõige rohkem viharünnakuid (289) registreeriti referendumile järgnenud päeval, 25. juunil.

Politsei esindajate sõnul on tegelik vihakuritegude arv tõenäoliselt suurem, sest politseis registreeritakse arvatavasti vaid neljandik juhtumitest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare