Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Eesti tudeng Soomes: saan õppetoetust soomlastest 10 korda vähem ja see ei kata isegi poolt ühikakohta

 (95)
Raha
Foto on illustratiivneFoto: Tanel Meos

Olen 25-aastane tudeng ja õpin Soomes teisel kursusel. Semestri alguses hakkasin taotlema õppetoetust. Ülikoolist väljastatakse dokumente kolmes keeles: soome, rootsi ja inglise. Meie haridusministeerium aga nõuab, et dokumendid oleksid eesti keeles. Tõlkimine maksis 30 eurot.

Paar päeva pärast esimest taotlust selgus, et mõned dokumendid on puudu. Tegin maksu- ja tolliametile avalduse ning kolm päeva hiljem olid vajalikud dokumendid olemas.

Pärast uue taotluse esitamist haridusministeeriumile, kui kogu protsess oli kestnud juba nädala jagu, sain vastuse, et kuna olen 2014. aastal töötanud, siis on õppetoetus 75 eurot. Et ma juba poolteist aastat mitte kusagil ei tööta, polnud oluline. Muuhulgas peab eestikeelsed dokumendid saatma iga kuu alguses uuesti!

Ühiselamu koht maksab 295 eurot kuus. Süüa tahaks ka midagi. Soomlastest naabrid saavad õppetoetust iga kuu 500 kuni 750 eurot, aga Soome toetust pole mul õigust saada, kuna ma pole siin töötanud ja tulin siia ainult õppimiseks.

Varem elasin Eestis, töötasin Eestis, maksin makse Eestis ja läbisin ajateenistuse Eestis. Eelmisel õppeaastal ei saanud ma muide üldse õppetoetust, kuna mu vanemate sissetulekut peeti selle jaoks liiga suureks. Kurb on. Ja oma riigi peale ma enam ei looda.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare