Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Eesti tudeng Itaalias: maavärinat oli tunda ligi 300 kilomeetri kaugusele epitsentrist

 (1)
ITALY-QUAKE
ITALY-QUAKEFoto: Filippo Monteforte, AFP

Itaalias Bolognas välisüliõpilasena viibiv Martin kirjeldas, et eilset maavärinat oli tunda ka ligi 300 kilomeetri kaugusel epitsentrist. Värin kestis ligi ühe minuti.

Maavärina tundmine oli eestlase jaoks esmakordne. "Algul arvasin, et pea käib lihtsalt ringi, kuid siis märkasin, et laual seisvas pudelis loksub vesi," täheldas Martin.

Ka Martini korterikaaslased kinnitasid, et tundsid maavärinat. Kuigi kohalike jaoks pole maavärinad midagi niivõrd erakordset, oldi ärevuses, kuna tunti värinaid Bolognas, kus maavärinaid tavaliselt ei toimu.

"Õnneks asub Bologna tasasel maal ja ligi 300 kilomeetri kaugusel maavärina epitsentrist, seega ei olnud midagi hullu," märkis Martin.

Itaalia keskosa raputas eile õhtul tugev maavärin, mida oli tunda ka pealinnas Roomas. Esimesele maavärinale järgnes paari tunni pärast teine, veel tugevam maavärin.

Reutersi andmeil värises maa Marche ja Umbria piirkonnas kella 19 ajal ning selle tugevuseks mõõdeti 5,4 magnituudi. Maavärina kese paiknes kümne kilomeetri sügavusel. Maavärina kese asus Perugia ja Macerata vahel Vissos ning selle tõukeid oli tunda ka Roomas.

Teise maavärina tugevus oli üle kuue magnituudi ning see toimus pärast kella 21 kohaliku aja järgi.

Seotud lood:

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare