DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Eesti Aasta Auto 2011 on rahvalik ja hea Opel Astra!

 (83)
Avalda arvamust!
Opel Astra Sports Tourer on Eesti Aasta Auto 2011 universaalkerega versioon
Opel Astra Sports Tourer on Eesti Aasta Auto 2011 universaalkerega versioonFoto: Urmas Oja

Aasta autot valis Eesti autoajakirjanikkond juba 11. aastat. 6. kohale jäi Dacia Duster, 5. koht - 5. seeria BMW, 4. - Citroën C3/DS3, 3. - Volvo S60. Esimene kaksikvõit Eesti Aasta Auto ajaloos läks seega Opelile. Teiseks jäi Meriva ning võitja on rahvaautolikem Astra!

Delfi lugeja eelistas finalistidest 5. seeria BMW'd. Rahvaauto tiitel 2011 läks aga Volvo S60'le.

Esimene võitja - Peugeot 206 - selgus rahvahääletuse põhjal, kuid alates teisest konkursist mindi sama teed nagu mujal maailmas ning Renault Laguna hääletas esimeseks juba autoajakirjanikest koosnenud žürii. Säilinud on ka rahvahääletus, kuid selle põhjal antakse välja Eesti Rahvaauto tiitel.

Praegune süsteem - esmalt eelvoor paberil, seejärel 6 autot Audru ringrajal ajakirjanike ees päid upitamas - kehtib alates 2004. aastast. Ainsana on mitmekordseks võitjaks tulnud Škoda - Roomster võitis aastal 2007, 2009. aastal oli esimene Superb ja mullu Yeti.

Milline see Eesti Aasta Auto 2011 - Opel Astra - siis on, vaata videost!

Kas Sina oled valikuga rahul? Kirjuta sellest kommentaariumis!

Priskemaid ja põhjalikumaid mõtisklusi ootame meiliaadressile rahvahaal@delfi.ee, kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat Rahva hääle vormi. Kui registreerid end rahvaajakirjanikuks, võid eriti hea loo või foto eest võita rahalise preemia!

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare