Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

DELFI EKSPERIMENT: Kumb jõuab Mähelt kiiremini kesklinna - auto või buss?

 (161)
DELFI EKSPERIMENT: Kumb jõuab Mähelt kiiremini kesklinna - auto või buss?
Foto: kaader DelfiTV videost

Puhkuste lõpp ning kooli algus on Tallinna suuremate teede liikluse kõvasti pingelisemaks muutnud. Just seetõttu on linnavalitsus terve suve näinud vaeva pealinlaste seas ühistranspordi propageerimisega ning ligi 22 kilomeetri ulatuses bussiradade maha joonistamisega.

Üks selliseid, bussirajaga ääristatud teid, on ka Pirita tee, mida mööda igapäevased liiklejad juba aastaid ummikutega harjunud on. Abilinnapea Taavi Aas kinnitas, et just mööda Pirita teed liigeldes jõudis tema suvel oma kodust Mähelt kesklinna, linnavalitsuse ette kõigest 22 minutiga - seega probleemi pole.

Ja tõepoolest - Delfi suvine eksperiment tõestas, et Aas ei luisanud, just nõnda kaua autosõit Mähelt kesklinna võttiski. Samal päeval tehtud eksperiment bussiga näitas, et ühistranspordiga jõuab samast punktist kesklinna 36 minutiga.

Täna, esimese koolinädala neljapäeval võttis Delfi ette taaskord eksperimendi: kumb jõuab nüüd, kui möödunud päevadel on Pirita teed survestanud ummikud, kiiremini Mähelt kesklinna, linnavalitsuse ette: kas auto või bussiga sõitja?

Vaata videost, millal ja kus üksteisest mööda sõideti ning kes ja kui pika vahemaaga nn võistluse võitis!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare