Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

AVALDA ARVAMUST: Kas kehalise kasvatuse riigieksam on mõistlik mõte?

 (99)
6RS01OKT08F15.jpg
Foto on illustratiivneFoto: Rene Suurkaev

Päevalehe arvamustoimetaja ja harrastussportlane Priit Simson kirjutab, et Eesti noorte tervis muutub vähese liikumise tõttu üha kehvemaks, kuid täiendavate kehalise kasvatuse tundide jaoks pole tunniplaanis ruumi. Ehk aitaks olukorda parandada kehalise kasvatuse riigieksam, mis sunniks noori vähemalt mõnda aega ka väljaspool koolitunde trenni tegema?

Simson pakub välja, et eksam võiks sarnaneda meie ajateenijate NATO testiga, kus kahe minuti jooksul tehtud kätekõverdused ja istessetõusud ning 3200 meetri jooksu aeg annavad kolme peale kokku punktisumma. Eksami sooritamiseks vajalik summa võiks olla näiteks veerandi võrra väiksem kui kaitseväes.

Hea lugeja, mida niisugusest ettepanekust arvad? Kas kehalise kasvatuse riigieksam aitaks noorte tervist parandada? Kui jah, siis milline peaks see olema? Kui ei, siis mis aitaks? Jaga oma mõtteid aadressil rahvahaal@delfi.ee või kommentaariumis!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare