Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

ANNA TEADA: Kas kirjutasid end viimase aasta jooksul pealinna sisse või sealt välja?

 (28)
MUUSEUMIDE ÖÖ KUMUS
TallinnFoto: Arno Mikkor

Tänases Päevalehes kirjutab Rein Sikk, et tasuta ühistranspordi tõttu aset leidnud massiline tallinlaseks registreerumine on viinud väikestelt omavalitsustelt pealinna aastas vähemalt 5 miljonit eurot maksuraha. Kas ka sina oled üks neist, kes end tasuta bussisõidu nimel Tallinnasse sisse kirjutas? Või hoopis üks protestijaist, kes pärast valimistulemusi pealinnast "lahkus"?

Vabastus 23-eurose kuupileti ostmisest on toonud pealinna hingekirja juurde 10 000 inimest. Omavalitsuse keskmine maksutulu ühe elaniku pealt on aga kuupileti hinnast enam kui 4 korda suurem, mistõttu on tekkinud suhteliselt jabur olukord, kus Tallinnaga pearaha pärast konkureerival omavalitsusel oleks inimesest loobumise asemel lihtsam maksta tema bussitrahve.

Samal ajal on keskerakondlikus linnajuhtimises ning lõppenud valimiste tulemustes pettunud inimeste hulgas neid, kes kirjutavad end põhimõtteliselt Tallinnast välja, et aidata väiksel kodukohal paremini toime tulla, või vältida oma raha kasutamist uute "Ülemiste vanakeste" ehitamiseks.

Hea lugeja, kas ka sina kuulud ühte neist rühmadest?

Kas oled viimase aasta jooksul end uude kohta sisse kirjutanud ja kui oled, siis miks? Mida teha, et kodanikud oleksid sisse kirjutatud sinna, kus nad päriselt elavad, ega muudaks oma andmeid soodustuste saamiseks või poliitilise meelsuse väljendamiseks?

Võta sõna kommentaariumis või kirjuta rahvahaal@delfi.ee !

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare