Veterinaar- ja toiduamet kolme hobuse elu nõudnud liiklusõnnetusest: süü lasub omanikul, kelle tegevusetuse tõttu loomad hulkuma pääsesid

 (40)
Hukkunud hobustega liiklusõnnetus Saku vallas
Hukkunud hobustega liiklusõnnetus Saku vallasMobiilifoto: Delfi lugejad

Täna varahommikul Saku vallas Tõdva-Nabala tee 3. kilomeetril juhtunud liiklusõnnetuses hukkus kolm hobust. Veterinaar- ja toiduamet ütleb, et plehku pannud hobuste eest vastutab omanik ning antud juhtumit võib käsitleda ka kui looma suhtes lubamatu teo toimepanekut.

Veterinaar- ja toiduameti pressiesindaja Martin Altraja sõnul olid hobused küll kiibistamata, kuid amet on omaniku praeguseks kindlaks teinud. "Meie ametnikud üritavad omanikuga ühendust saada," lausub Altraja. Hetkel veel ei ole teada, kuidas ja miks hobused lahti pääsesid.

Küll aga on veterinaar- ja toiduamet seisukohal, et loomade omanik peab välistama loomade ärajooksmise või kui see on juba juhtunud, korraldama lahtipääsenud loomade kohese kinnipüüdmise. "Praegusel juhul põhjustasid hulkuvad loomad liiklusõnnetuse, kus inimesed küll kannatada ei saanud, kuid surma sai kolm hobust. Seda võib käsitleda ka looma suhtes lubamatu teo toimepanekuna loomapidaja poolt, kelle tõttu loomad hulkuma pääsesid," kommenteerib juhtunud Altraja.

Täna kella 7.20 paiku sai politsei teate, et Saku vallas Tõdva-Nabala tee 3. kilomeetril juhtus liiklusõnnetus, kus veoauto Scania sõitis otsa kolmele hobusele. Kolm hobust surid sündmuskohal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare