Veronika Dari tapja jäi vanglasse

 (8)

Veronika Dari tapja jäi vanglasse
Foto: Seth Perlman, AP

Harju maakohus otsustas täna Riigi Kinnisvara AS-i omaaegset juhti Tiit Ottist tapma minnes kogemata koolitüdruk Veronika Dari mõrvanud Dmitri Štšerbakovi ennetähtaegselt vanglast mitte vabastada.

Kohtuistungil nädal aega tagasi toetasid Štšerbakovi vabadusse lubamist enne vangistusaja lõppu nii prokuratuur kui ka vangla administratsioon. Varasematel aastatel pole kohus nõustunud Štšerbakovi vabastamisega.

Dari tapmise süüasjas tuli lõplik kohtulahend 2009. aasta 15. juunil, kui riigikohus ei muutnud raske kuriteo osaliste karistusi. Riigikohus jättis täielikult muutmata maakohtu ja ringkonnakohtu lahendi mõrvas ja mõrvakatses süüdimõistetud Štšerbakovi osas ning mehele määratud kaheksa-aastane vanglakaristus jäi samuti jõusse.

Süüdistuse järgi tulistas Štšerbakov 2005. aasta 7. oktoobril kell 7.44 Galkovski, Semjonovi ja Grišini kaasabil Tallinnas Kreutzwaldi 4 hoovist majast väljunud Ottise suunas neli lasku.

Ottis ei saanud vigastada, kuid üks lask tabas tänaval Vene gümnaasiumi poole läinud koolitüdrukut Veronika Dari oimukohta.

Kurjategijad valisid tulistamiseks hoovi, kus on mitu turvakaamerat ning jäid seetõttu ka siseõue jälgivate turvakaamerate salvestistele.

Dari suri teadvusele tulemata 2005. aasta 11. oktoobril Mustamäe haigla intensiivraviosakonnas.

Politsei pidas kuritöö arvatavad osalised kinni 2005. aasta detsembris ja 2006. aasta jaanuaris.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare