Tuttavad üritasid poissi Vanamõisa järve uppumast päästa, ent vesi oli põhja pool nii külm, et lõi nagu noaga meelekohta


Tuttavad üritasid poissi Vanamõisa järve uppumast päästa, ent vesi oli põhja pool nii külm, et lõi nagu noaga meelekohta
Foto: Anni Õnneleid

"Parasjagu olid rannas mu sõbrad, kes tormasid vette ja sukeldusid, kuid vesi oli põhja pool nii külm, et lõi nagu noaga meelekohta ja nad pidid pinnale tagasi tõusma," räägib Tõrvas Vanamõisa järves uppunud poisi tuttav.

Hüppetorni ees, kus 14aastane Andres põhja vajus, on kohalike teada vee sügavus kaheksa-üheksa meetrit ning sügavamates kihtides võib jääkülm vesi hukutada ka tugeva ja karastatud ujuja.

Hukkunu koolikaaslane räägib: "Andres oli küll vaikne ja tagasihoidlik, aga ta oli ka kõva spordipoiss ja hea ujuja. Algul arvasime, et ta hüppas alumiselt platvormilt tornist vette, aga pärast kuulsime, et ta mängis sõpradega vees kulli."

Esmaspäeval läitsid Tõrva gümnaasiumi 7a klassi lapsed hukkunud klassikaaslase mälestuseks järve kaldal ka küünlad.

Artikkel on refereeritud Õhtulehest!

Eile avaldasime Delfis ka Andrese isa järelhüüde oma lapsele. "Mitte keegi, kes pole ise kogenud, ei tea, mis tunne on kaotada oma last. Mitte keegi! Sa olid ju alles 14! Jään sind igatsema oma elu lõpuni," kirjutas ta.

Sügav kaastunne lähedastele ka Delfi toimetuse poolt.