Süüa valmistanud teismeline uinus ja ärkas alles suitsuvingu peale

 (7)
Päästeameti uued redelautod
Pilt on illustreerivFoto: Andres Putting

Eile pärastlõunal teavitati päästekeskust, et Lasnamäel Paekaare tänaval tuleb kortermaja ühest korterist suitsu. Kohale läinud päästjad leidsid eest pliidil kõrbeva toidu.

Eile kell 13.03 teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval tuleb kortermaja ühest korterist suitsu. Asja uurima sõitnud päästjad tegid kindlaks, et 13-aastane tüdruk oli endale süüa teinud ning läks söögi valmimise ajal magama. Kodus puudus ka kohustuslik suitsuandur, seetõttu ärkas tüdruk alles suitsuvingu peale. Õnneks väljus tüdruk iseseisvalt korterist. Siiski toimetas kiirabi ta tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad võtsid sisuliselt põleva lõunasöögi pliidilt ja tuulutasid eluruumid.

Päästeamet paneb inimestele südamele, et toidu valmistamise ajal ei jäeta kuuma pliiti valveta ega minda teise tuppa magama või õue jalutama. "Hooletust käitumisest võib alguse saada laiaulatuslik ja traagiline tuleõnnetus. Töökorras ja nõuetekohaselt lakke paigaldatud suitsuandur on igas kodus elementaarne," möönab Põhja päästekeskuse pressiesindaja.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare