Prokuratuur saatis autovargustega tegelenud jõugu kohtu ette

 (12)
Prokuratuur saatis autovargustega tegelenud jõugu kohtu ette
Foto: Andres Putting

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtu ette üheksa meest, kes olid süüdistuse järgi seotud rahvusvahelise kuritegeliku ühendusega, mis varastas Eestist põhiliselt Lexuseid ja Hondasid ning vedas ja müüs neid Leetu.

Süüdistuse said Eesti kodanikud Vladimir (28), Erik (28), Villem (19), Oliver (24), Ergo (24), Kristjan (26) ja Evert (24), samuti kodakondsuseta Vladimir (23) ja Tadžikistani kodanik Mumindžon (22), ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder ERR-i uudisteportaalile.

Põder märkis, et enamik meeste kuriteoepisoode on seotud autovarguste ja varguskatsetega Eestis ning rendifirmadelt autode väljapetmisega. "Kasutusel olnud skeemi järgi auto kas varastati või võeti rendile, kuid jäeti omanikule tagastamata ning toimetati edasi Leetu. Samuti varastati autodest omanikele kuulunud asju," ütles Põder.

Eeluurimisel kogutud andmetel varastasid süüdistatavad kolm autot, petsid omanikelt välja kaks autot ning kahe auto vargus jäi lõpule viimata neist mitteolenevatel põhjustel, kuna autodele olid paigaldatud vargusetõkestamise seade.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare