7.septembri õhtul kell 22.16 teatati häirekeskusele, et Kiviõlis Ritsiku tänaval on äike sisse löönud elumaja kõrvalhoonesse, kus paikneb saun ja puukuur. Tulekahjus põles 28-ruutmeetrine kõrvalhoone, tuli ohustas ka lähedal olevat elumaja.

Äiksest alguse saanud tulekahju sõitsid kustutama Kiviõli ja Kohtla-Järve päästekomandode päästjad ning Aasukalda vabatahtliku päästekomando päästjad. Tulele saadi piir kella 23 ajal.

"Seejärel oli päästjatel tarvis lammutada kõrvalhoone katusekonstruktsioone, et kustutada tulepesad. Tulekahju kustutati kella 23.24ks. Tules hävis sauna ja puukuuri kohal olev pööning, pööningu all olevad ruumid said veekahjustusi. Päästjad hoidsid ära tule leviku elumajale. Inimesed kannatada ei saanud," vahendas Päästeameti Ida päästekeskuse pressiesindaja Helen Tammets.

Päästeamet tuletab inimestele meelde, et tihti kaasnevad äikesega ohud: välk, tugevad hoovihmad, vali tuul, rahe ning isegi trombid. Inimesed peaksid oskama õigesti käituda ja veenduma, et sama teevad ka nende lähedased.

Kuidas käituda enne äikest?

1. Paigalda kodule piksekaitsesüsteem. See on eriti vajalik nendel hoonetel, millel on plekk-katus, harjaplekk või metallkonstruktsioonid, mis tõmbavad välu ligi. Samuti on see vajalik kõrgemal kohal asuvatel majadel.
2. Televiisoriantennid peavad olema maandatud.
3. Võta hoone peakaitsmest vool välja. Kui see pole võimalik, siis lülita välja elektriseadmed, ning tõmba pistikud seinast välja ;
4. Eemaldu veekogudest.

Kuidas käituda äikese ajal?

1. Ära ava veekraani. Vesi on hea elektrijuht.
2. Ära tee ahju ega pliidi alla tuld. Laetud osakesed suitsus toimivad piksevardana.
3. Ära varju üksikute puude, metallmastide ega -aedade lähedale. Välgutabamuse võimalus on seal suurem.
4. Äikese ja halva nähtavuse korral ole autoga sõites ettevaatlik, paduvihma ja rahe ajal peatu maantee serval.
5. Kui maja asub lagedal või mäekupli peal, siis sulge aknad ja uksed ning ära viibi äikese ajal akende all.
6. Ära räägi võrgutelefoniga (võib põhjustada elektri- või akustilise šoki).
7. Selgita lastele, et ohtlik ei ole müristamine, vaid välk.
8. Õnnetustest teata kohe telefonil 112.