Peale napsitamist sõbra pool teise külalise vägistanud mees mõisteti kolmeks aastaks vangi

 (53)
Ahistamine
Foto on illustreeriv ega ole seotud konkreetse sündmusegaFoto: Anni Õnneleid

Pärnu maakohus mõistis eile kolmeaastase vanglakaristuse Heldur Tohvile, kes vägistas Järvamaal sõbra korteris peale napsitamist viimase külalise, teatas Pärnu maakohtu pressiesindaja Jaanika Lusti.

13. juulil läks 47-aastane Tohv Järvamaal oma sõbrale külla, kus napsu võttis ka Tohvile tundmatu naine. Kella kahe paiku öösel aga, kui naine oli otsustanud tagatuppa magama heita, lähenes talle Tohv.

Hoolimata naise appi karjetest ja palvetest lõpetada, kasutas Tohv ära naise alkoholijoobes olekut ning hoidis Tohv naise kätest kinni, tõstis ohvri jalad ja astus temaga suguühtesse. Kohtuarstlikul läbivaatusel diagnoositi kannatanul vägivaldsed suguühtesse asutumise tundemärgid.

Pärnu maakohtu pressiesindaja sõnul kuulutas kohus Tohvi üle otsuse, mille kohaselt mõisteti Tohv kolmeks aastaks vangi. Kandmise alguseks ajaks arvatakse 17. juuli, mil mees kinni peeti. Otsus ei ole veel jõustunud ja seda saab edasi kaevata 15 päeva jooksul. Tohv peab tasuma ka menetluskulud kogusummas 4058,20 eurot.

"Tahte vastane suguühe on vägistamine ja see, kas suhted enne sellist tegu olid sõbralikud või mitte, ei muuda asja olemust," ütles prokurör Merike Lugna.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare