"Jalutasime perega botaanikaaias, kui äkki kuulsime karjeid, tütar ütles, et vaadake, keegi ripub seal," kirjeldas Delfile pildid saatnud lugeja.

"Haarasin fotoaparaadi ja hakkasin pildistama. Kell oli 18.28." Köiega laskunud inimesed laskusid väga järsult, jäid siis äkki rippuma ja hakkasid karjuma, siis kukkusid veel natuke allapoole ja jäid korraks rippuma ning siis kadusid vaateväljast, kirjeldas lugeja.

Politsei teatel juhtus teletorni juures täna kella 18.30 paiku raske õnnetus, kui kaks köiellaskumise atraktsiooni läbinud soomlannat kukkusid esialgsetel andmetel 15-20 meetri kõrguselt alla. Kiirabi viis 28- ja 36-aastase naise haiglasse, ühel neist on tõsisemad ja teisel kergemad vigastused, ütles Delfile Põhja prefektuuri pressiesindaja Martin Luige.

Mis põhjusel naised alla kukkusid ei ole hetkel veel teada. Politsei eksperdid töötavad juhtunu asjaolude selgitamiseks sündmuskohal.

Teletornis avatud ekstreemne atraktsioon Rapelling ehk Köiellaskumine saab alguse torni vaateplatvormi servalt, 175 meetri kõrguselt, mis on ühtlasi ka Põhja-Euroopa kõrgeim avatud vaateplatvorm. Tegemist on unikaalse atraktsiooniga terves Euroopas.

"Köiellaskumisega saavad hakkama kõik – see on lihtne, ei nõua tugevat füüsilist vormi ega eelnevat kogemust. Kliendile pannakse rakmed siseruumis selga ning juhatatakse katusele (servale). Köiellaskumine toimub Teletorni servalt maapinnale mööda kahte köit, üks on laskumise ja teine julgestusvahendi tarvis. Lisaks on kasutusel trossid, mis jooksevad mõlemalt poolt laskujat katuselt maani ja hoiavad teda ohutul trajektooril," kinnitab atraktsiooni koduleht.