Maardu sotsiaalmaja põlengu põhjustas lohakalt kustutatud suitsukoni

 (2)
Maardu sotsiaalmaja põlengu põhjustas lohakalt kustutatud suitsukoni
Põlenud sotsiaalmaja Maardus Kallasmaa tänavalFoto: Madis Veltman

Maardus Kallasmaa tänaval asuva sotsiaalmaja põleng võis alguse saada lohakalt kustatud suitsukonist. Korteri omanik aga endal süüd ei näe, arvab, et tegu oli tahtliku süütamisega.

Teisipäeva ööl vastu kolmapäeva sai päästekeskus teate, et Maardus Kallasmaa tänaval põleb sotsiaalmaja teisel korrusel asuv korter.

Eile Delfile antud usutluses ütles korteri omanik, et teda õnnetuse ajal kodus ei olnud. Käisin poes ja külas, kui tagasi jõudsin, siis olid kõik kohad suitsu täis," ahastab ta.

"Äkki keegi süütas," mõtiskleb ta. "Põhjust ei tea, aga ehk on keegi minu peale vihane."

Põhja päästekeskuse andmetel sai tulekahju alguse lahtisest tulest. "Esialgsetel andmetel või põlengu põhjustada suitsetamine," ütlen Põhja päästekeskuse pressiesndaja Indrek Hirs. "Lohakalt kustutatud sigaretikoni võib valesse kohta sattununa põhjustada laiaulatusliku tuleõnnetuse ka mõni aeg hiljem," lisab ta.

Maardu sotsiaalmajas juhtunud põlengust toimetas kiirabi haiglasse seitse kannatanut, kes olid hinganud sisse tulekahjust tekkinud suitsu, nendest üks oli kaotanud põlengu ajal ka teadvuse. Kohapeal anti esmaabi veel ühele inimesele.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare