Lühiülevaade: Vanalinna McDonald´sis oma ohvrit peksnud ja röövinud teismelised on kogenud kurjategijad

 (268)

Alaealised noormehed, keda kahtlustatakse röövimises üle-eelmisel laupäeval vanalinna McDonald´si kiirtoidurestoranis on võetud vahi alla. Samad isikud on varasemaltki toime pannud süütegusid. Prokuratuur koostas Delfi palvel lühikese ülevaate noorukite senistest tegudedes.

Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina sõnul on vahi alla võetud noormehed varemgi toime pannud süütegusid.

15-aastase noormehe tunnistas kohus eelmisel aastal süüdi röövimises, varguses ja asja omavolilises kasutamises.

16-aastane noormees on korduvalt toime pannud vargusi ja tarvitanud teiste inimeste kallal vägivalda, rikkunud avalikku korda ning toime pannud väljapressimise.

17-aastane noormees on kohtu poolt kahel korral vastutusele võetud röövimise ja asja omavolilise kasutamise eest.

Ööl vastu 21. juulit ründas kolmik järjekordset ohvrit. 19aastane noormees koos oma sõbraga aega vanalinna serval Musumäel, kui nende poole pöördus noortekamp ja küsis raha. „Pärast puhkenud sõnavahetust jooksid kannatanu ja tema sõber kiirsöögikohta, kus nad jäid kassade juurde seisma. Sinna tuli ka sama kamp, kes hakkas kannatanut peksma. Lisaks rööviti noormehelt rahakott, kus olid dokumendid ja 50 eurot,” ütles prokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina Õhtulehele.