Turvakeskus teatab, et praeguseks on joobes alaealisi vanuses 13-17 eluaastat nende öisele turvakoduteenusele paigutatud 24. Nendest oli 15 eesti- ja üheksa venekeelset last, üheksa tüdrukut ja 15 poissi.

Kaheksa patust oli Tallinnast ja 16 teistest omavalitsustest. Öösel majutatutest lahkus 15 hommikul ise, üheksale tuli vanem järele.
Ühte noormeest sooviti meie teenusele suunata üle kolmepromillise joobega, turvakeskus palus kiirkorras politseil noormees EMO-sse suunata.

„Nii raske joobega lapsi meie vastu ei võta, kuna võib olla alkoholimürgistuse oht ja selline seisund võib olla eluohtlik,“ ütles laste turvakeskuse juhataja Priit Siig. „Üldiselt on aga teenus hästi käivitunud ja praktika näitab, et joobes laste turvakoduteenuse loomine on end igati õigustanud.“

Joobnud laps tuuakse turvakeskusesse juhul, kui politseil ei õnnestu kinnipeetud lapse kodust aadressi välja selgitada või ei saavutata lapsevanemaga telefoni teel kontakti. Politseipatrull teavitab turvakeskust kliendi toomisest eelnevalt telefoni teel, kontrollides ühtlasi, et noorel ei oleks kaasas alkoholi, narkootilisi aineid ega ohtlikke esemeid.

Turvakeskus (Nõmme tee 99) osutab öist majutusteenust ajavahemikus kell 22.00 - 10.00. Hommikul edastab osakonnajuhataja info lapse majutamisest kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajale ja lapsevanemale, alaealine lahkub sama päeva jooksul. Öisele teenusele suunamisele peab eelnema alaealise tervisliku seisundi kontrollimine haigla EMO-s eelkõige juhtudel, kui noore joove on raske ja esineb mürgistuse, üledoosi või muul moel lapse tervisele ja elule ohtlik seisund.