Lääne prefektuuri politseinikul lasub joobes juhtimise kahtlus

 (260)
Alarmsõidukid
Pilt on illustratiivneFoto: Eero Vabamägi

Öösel vastu tänast sõitis Pärnumaal Häädemeeste vallas kraavi sõiduauto, mille roolis olnud politseinikul lasub alkoholijoobes autojuhimise kahtlus.

Täna öösel kella 1.44 ajal laekus häirekeskusele teade Häädemeeste vallas Tallinna–Pärnu–Ikla maantee 142. kilomeetril kraavi sõitnud sõiduautost. Autos viibisid kaks Lääne prefektuuri politseinikku, kellest mõlemal tuvastati alkoholijoove.

Kraavis olnud sõiduautos Volvo olid 29- ja 24-aastane politseinik, kellest ühel lasub alkoholijoobes autojuhtimise kahtlus. Tegemist ei olnud ametisõidukiga, sündmus toimus töövälisel ajal ja politseinikud õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlus.

Lääne prefekt Kaido Kõplas ütles, et ametnike suhtes alustati lisaks ka distsiplinaarmenetlus ja mõlema politseiniku teenistussuhe peatati. „Juhtunu on äärmiselt kahetsusväärne ja lubamatu. Politsei teeb päevast päeva tööd, et meil kõigil oleks ohutum ja turvalisem liigelda. Politseiniku kohus on olla eeskujuks nii tööülesandeid täites kui ka töövälisel ajal,“ sõnas prefekt.

Kõik täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus, mida juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare