Kohus vahistas 300 000 euro eest rendiautosid välja petnud meeste jõugu

 (24)

Politseipildid
Foto on illustreerivFoto: Andres Putting

Politsei tabas kolmapäeval kolm kuritegelikku ühendusse kuulumises ning rendi- ja liisinguautode välja petmises kahtlustatavat meest. Täna võeti mehed vahi alla.

Mehed tabati üleeile päeval Kristiine keskuse lähedalt autost. Töö meeste tabamiseks oli aeganõudev ning meeste tabamisel osalesid nii kriminaalpolitseinikud kui ka kiirreageerijad.

"Kahtlustatavad olid veendunud, et nende kuriteoskeemid töötavad laitmatult. Politsei ja prokuratuur tõestasid aga vastupidist. See on tänavu juba teine grupp inimesi, kelle politsei on kinni pidanud ja keda sarnastes kuritegudes kahtlustame," ütles Põhja prefektuuri teenistuse vanem Toomas Jervson.

Jervson lisas, et piirid ei ole üldjuhul kuritegude avastamisel takistuseks. "Meil on tihe koostöö ja infovahetus Euroopa riikidega. Jälgede segamine variisikute ja autode välismaale registreerimine võib meie tööd raskendada, kuid lõpptulemus on sama," rääkis politseinik.

Kinni peetud mehed omastasid erinevaid variettevõtteid ja variisikuid kasutades liisingu- ja rendiautosid ning korraldasid välja petetud kallihinnaliste sõidukite müüki teistesse Euroopa riikidesse.

1986., 1982. ja 1978. aastal sündinud mehed on kahtlustuse kohaselt tegutsenud vähemalt aasta. Kahtlustuse järgi petsid nad välja 12 sõidukit, mille kogumaksumus on 300 000 eurot.

Seotud lood:

Harju maakohus rahuldas täna Põhja ringkonnaprokuratuuri taotluse võtta kaheks kuuks vahi alla kolm kolmapäeval Tallinnas tabatud meest, keda kahtlustatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises ja suures ulatuses toime pandud kelmuses, mis seisnes rendiautode väljapetmises.

Loe veel

Kaks tabatut on korduvalt kriminaalkorras karistatud ja katseajal ning prokuratuur soovis vahistamise taotlemisega välistada uute kuritegude toimepanemist ning menetlusest kõrvale hoidmist. Kolmas mees on kehtiva karistuseta ja tema vahistamise aluseks oli kuritegeliku tegevuse vältimine, selgitas Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Ainar Koik.

Kahtlustuste kohaselt kuuluvad mehed kuritegelikku ühendusse ning süüdimõistmise korral näeb karistus ette kolme kuni kaheteistaastase vangistust.

172 000€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
209 000€
Ülenurme vald, Maja
243 000€
Tallinn, Majaosa
185 000€
Rae vald, Majaosa
99 999€
Saue vald, Korter
325 000€
Tallinn, Korter
79 900€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
168 000€
Tallinn, Korter

123 100€
Tallinn, Korter
115 900€
Tallinn, Korter
229 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare