Kohus mõistis Lily bordelliäri viis osalist süüdi

 (12)
Kohus mõistis Lily bordelliäri viis osalist süüdi
Reuters/Scanpix

Harju maakohtus sai täna pärast aastaid kestnud protsessi lõpu Lily bordelliäri süüasja arutamine, kui kohus mõistis viimastena kohtu alla jäänud kuuest mehest viis süüdi prostitutsioonile kaasaaitamises ning määras neile tingimisi vangistuse.

Kohus mõistis Aleksandr Deputatovi, Aleksandr Štšerbakovi, Urmas Täheste ja Andrus Kerneri küll kuritegelikku ühendusse kuulumises õigeks, kuid mehed jäid süüdi prostitutsiooni vahendamises. Deputatov sai kolme aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistuse nelja-aastase katseajaga, Štšerbakov, Täheste ja Kerner aga kolmeaastase tingimisi vangistuse kolme aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga, kirjutab BNS.

Vladimir Mikson jäi samuti süüdi prostitutsiooni vahendamises ning pidi vastu võtma üheaastase tingimisi vangistuse kolmeaastase katseajaga. Rein Saare mõistis kohus prostitutsiooni vahendamises õigeks.

Märtsi lõpus nõudis Põhja ringkonnaprokurör Elle-Mai Velling Andrus Kernerile ja Aleksandr Štšerbakovile viieaastast vangistust, millest kuus kuud kuulunuks reaalselt kandmisele ja ülejäänud tulnuks kanda viieaastase katseajaga. Aleksandr Deputatovile küsis prokurör nelja aasta ja kuue kuu pikkust vangistust, millest pool aastat tulnuks mehel trellide taga veeta, ülejäänud karistusosa aga kanda viieaastase katseajaga.

Rein Saarele taotles süüdistaja kolmeaastast tingimisi vangistust sama pika katseajaga, Urmas Tähestele kolme aasta ja kahe kuu pikkust tingimisi vangistust nelja-aastase katseajaga ning Vladimir Miksonile nelja-aastast tingimisi vangistust sama pika katseajaga.

Seotud lood:

Kohtualuste kaitsjad taotlesid oma süüaluste õigeksmõistmist või menetluse lõpetamist ebamõistlikult pikaks kujunenud kohtuprotsessi tõttu.

Bordellimaffia protsess sai olulise vahelahendi tänavu jaanuaris, kui 17 süüalusest 11 said kokkuleppemeneltuse korras tingimisi vanglakaristused, nende hulgas ka kunagine tuntud turvaärimees Elvo Timm.

Kohus mõistis Elvo Timmi (48) süüdi prostitutsiooni vahendamises ja kuritegelikku ühendusse kuulumises ning karistas teda viieaastase vangistusega, millest reaalselt kandmisele kuulub kolm kuud ja 20 päeva, mille ta kandis ära eeluurimise ajal vahi all olles. Ülejäänud karistusosa sai Timm tingimisi viieaastase katseajaga.

Lisaks Timmile said erineva pikkusega tingimisi vangistused ka Kaido Esna (49), Signe Hein (50), Vladislav Belokapõtov (42), Kalev Tursman (53), Jevgeni Pšelintsev (42), Tiit Heinloo (50), Donat Smirnov (38), Esta Kask (52), Esta Viidakas (48) ja Signe Eelrand (49).

Ülejäänud kuus süüdistatavat jäid üldmenetluses ohtu alla. Kõigil kohtualustel lasub süüdistus prostitutsioonile kaasaaitamises ja kuritegelikku ühendusse kuulumises.

Prositutsiooniäri kriminaalasi on Harju maakohtus teisel ringil, sest vahepeal juba otsuse kuulutamiseni jõudnud protsess katkes, kui aastaid tagaotsitav olnud Elvo Timm tunamullu kevadel Ukrainas tabati ja Eestisse toimetati.

Ukraina miilits tabas Eestis prostitutsiooniäri korraldamises kahtlustatava Timmi Interpoli abiga tunamullu mai keskel Ukrainas Sevastopolis ning ta anti Eestile üle.

Tunamullu augusti lõpus vabastas Tallinna ringkonnakohus prostitutsiooniäri kahtluse all oleva Timmi vahi alt ning ta viibis sellest ajast allkirja vastu vabaduses.

Uurijate andmetel kuulusid Timmile Tallinnas lõbumaja Lily Tatari tänaval ning lõbumaja Tihase tänaval. Esimene neist tegutses aastatel 1998-2006 ning teine alates 2000. aastast mõned aastad.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare