Kohus jättis Bäckmani kaebuse rahuldamata

 (19)
Johan Bäckman saabumas kohtusse
Foto: Andres Putting

Tallinna halduskohus ei rahuldanud Eestit vaenavate ja stalinistlike avaldustega tuntuks saanud Soome kriminaalõiguse dotsendi Johan Bäckmani kaebust talle eelmisel kevadel ja suvel Eestisse ajutise sissesõidukeelu kehtestamises.

Kuna kohus Bäckmani kaebust siseministri käskkirjadele ei rahuldanud, siis peab ta kandma ka vastaspoole kohtukulud, ütles kohtusekretär ERR-i uudisteportaalile. Bäckmanil on võimalik kohtuotus Tallinna ringkonnakohtus vaidlustada 30 päeva jooksul.

End Soome antifašistiks nimetav Bäckman ei olnud rahul siseministri mullu 24. aprilli ja 18. augusti käskkirjadega, millega talle kehtestati Eestisse sissesõidukeeld ning tahtis kohtult nende õigusvastasuse tuvastamist.

Algselt soovis Bäckman oma kaebuses enda väidetavalt vääritu kohtlemise eest ka hüvitist, kuid hiljem siiski loobus sellest nõudest.

Mullu aprillis ei lubanud piirivalve Tallinna sadamas Bäckmanni maale, sest toonane siseminister Jüri Pihl oli talle 24. aprilli käskkirjaga kehtestanud ajutise sissesõidukeelu ning Bäckman ei pääsenud 25. aprillist 10. maini Tallinnas kohtuma oma mõttekaaslastega Kremli-meelsest rühmitusest Öine Vahtkond. Ühtlasi sai Bäckman keelu Eestisse tulla ka mullu 18. augustil.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare