INTERAKTIIVE GRAAFIK | Tartumaal hukkus liiklusõnnetuses jalgrattaga sõitnud tüdruk


Tartumaal juhtus eile raske liiklusõnnetus, kus jalgrattaga sõitnud 9-aastane tüdruk sai autolt löögi. Meedikud püüdsid last elustada, kuid paraku ei andnud nende pingutused tulemust.

Õnnetus juhtus Tartu vallas Erala külas Tartu-Jõgeva-Aravete tee 9. kilomeetril. Esialgsetel andmetel sõitis laps jalgrattaga sõidutee paremas servas, kui pööras ootamatult ette tagant lähenenud sõiduautole Volkswagen Multivan. Mõlemad liikusid suunaga Tartu poolt Jõgeva suunas. Sõidukijuhil ei olnud piisavalt aega, et kokkupõrget vältida. Sõidukilt löögi saanud tüdruku vigastused olid sedavõrd rasked, et tema elu ei õnnestunud kahjuks päästa.

Volkswagenit juhtinud 67-aastane mees oli kaine ja omab juhtimisõigust. Õnnetuse ajal oli väljas valge ja nähtavus hea. Avarii juhtus asulavälisel teelõigul, kus on lubatud sõita 90 km/h.

Politsei alustas õnnetuse üksikasjade uurimiseks kriminaalmenetlust. Erinevate ekspertiiside käigus selgitatakse muuhulgas, kas lapse jalgratas oli tehniliselt korras. Praeguseks on teada, et kaitsekiivrit ta ei kandnud.