ID-kaardi kriisi jätk: Eesti riik sai kohtus Gemalto üle võidu

 (47)

ID- kaardid
ID- kaardidFoto: Tiit Blaat

Tallinna halduskohtu tänane otsus jätta Gemalto AG kaebus rahuldamata võimaldab uue ID-kaardi tootmise ettevalmistusega jätkata.

"Tallinna halduskohtu tänane otsus jätta rahuldamata Gemalto AG kaebus ID-kaardi tootmise hankemenetluse osas tähendab politsei- ja piirivalveameti jaoks kindlust, et saame kevadel sõlmitud ID-kaartide tootmise lepingu täitmise ettevalmistamisega jätkata," ütles PPA arendusosakonna büroojuht Margit Ratnik.

Uue lepingupartneri Idemia toodetud uuendatud turvaelementide ja uue kujundusega ID-kaarte hakkab PPA välja andma 2018. aasta sügisel.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) sõlmis 27. aprillil Prantsusmaa ettevõttega Oberthur Technologies, mille nimi on pärast muutmist Idemia, lepingu ID-kaartide, elamisloakaartide, digi-ID-de ja diplomaatiliste isikutunnistuste tootmiseks. Viieaastase lepingu eeldatav maksimaalne maksumus on ligi 40 miljonit eurot. Uue lepinguga jäävad PPA kulutused ID-kaardi tootmiseks samale tasemele. ID-kaardi taotlemises inimestele muutusi ei kaasne. Kõik varem väljastatud ID-kaardid kehtivad kehtivusaja lõpuni.

Hankekomisjon valis tootja Oberthur Technologies välja kolme pakkuja seast. Laiapõhjalisse hankekomisjoni kuulusid lisaks PPA enda asjatundjatele eksperdid ka Riigi Infosüsteemi Ametist, Siseministeeriumist ning Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja Arenduskeskusest. Riigihanke ja lepingu ettevalmistamisel, hankemenetluse läbiviimisel ning kohtumenetluses nõustas ja esindas PPA-d advokaadibüroo Deloitte Legal vandeadvokaat Merit Lind-

Loe veel

Praegu on PPA-l ID-kaardi tootmiseks leping Gemalto AG-ga, mis kehtib maksimaalselt 2018. aasta lõpuni.

149 000€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
157 000€
Rae vald, Korter
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
70 000€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
229 500€
Tallinn, Korter

91 900€
Rae vald, Korter
87 500€
Rae vald, Korter
119 500€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare