Harku järve lähistel kuue vigastatuga õnnetuse põhjustanud kaubikujuht oli kriminaalses joobes ning võeti vahi alla

Üks laps on raskes seisus haiglas
Harku järve lähistel kuue vigastatuga õnnetuse põhjustanud kaubikujuht oli kriminaalses joobes ning võeti vahi alla
Foto: Taavi Sepp

Harku järve lähistel Paldiski maanteel sai laupäeva pärastlõunal kolme auto kokkupõrkes viga kuus inimest, kelle hulgas oli kolm last, neist noorim vaid 3-kuune. 12-aastane viga saanud tüdruk on raskes seisus haiglas. Hiljem selgus, et õnnetuse põhjustanud kaubikujuht oli purjus ning ta võeti kaheks kuuks vahi alla.

"37-aastasel kaubikujuhil tuvastati kriminaalne joobe. Tal ei ole kehtivaid karistusi, kuid ta on ka varem politsei huviorbiiti sattunud," selgitas põhja prefektuuri pressiesimdaja Seiko Kuik Delfile. Prokuratuuri taotlusel andis kohus eile loa mehe vahistamiseks esialgu kuni kaheks kuuks.

Politsei sai Paldiski mnt 229c juures oleva reguleerimata ülekäiguraja lähistel toimunud õnnetuse kohta teate laupäeval kella 16.10 paiku. Alkoholijoobes 37-aastane mees hakkas kaubikuga Ford Transit sooritama möödasõitu ohutussaarel ning põrkas juba vastasuunavööndis kokku vastu tulnud sõiduautoga Opel Zafira, mida juhtis 33-aastane naine.

Saadud löögist paiskus Opel otsa sõiduautole BMW 318, mida juhtis 28-aastane mees. Fordi ja Opeli juhid ning Opelis viibinud 31-aastane mees, 12-aastane tüdruk ning 3-kuune tüdruk toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Opelis viibinud 6-aastane poiss Tallinna Lastehaiglasse.