FOTOD | Tartus vilistavad juhid ohutusele: vahitakse telefone ja tahvelarvuteid! On neidki, kes roolis olles söövad

 (301)

Viimasel ajal on meediaski palju juttu liiklusõnnetustest, mille põhjustanud hooletu juht, kes roolis kõrvalise tegevusega tegeleb. Ent paistab, et paljud juhid mõtlevad ikka: juhtub teistega, mitte minuga.

Delfi piltnikud käisid täna Turu tänava kohal Sõpruse sillal ning õhtuse tipptunni ajal ka Riia tänaval raudteeviadukti juures.

Mõlemas kohas oldi kohal umbes tund. Kokku märgati kahe peale kokku umbes 60 juhti, kes olid rooli taga "multifunktsionaalsed". Vahiti telefone ja tahvelarvuteid, söödi. Oli neidki, kes haarasid veepudeli.

Viimase poole aasta jooksul on karistatud juba ligi 2000 juhti kõrvaliste tegevuste eest roolis. Kui nii jätkub, siis saab ületatud eelmise aasta rekord.

Näiteks pühapäeval enne kella 15 juhtus Põlvamaal Ahja alevikus avarii, milles sai viga viis inimest. Avarii põhjuseks oli see, et üks autojuht jälgis nutiseadet.

Möödunud neljapäeval hukkus Tartumaal Nõo vallas Nõgiaru külas juhtunud traagilises liiklusõnnetuses 19-aastane noormees, kes oli teel ühele lõpuaktusele. Võimalik nutitelefoni kasutamise roll õnnetuses on välja selgitamisel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare