FOTOD | Jõgevamaal põrkasid kokku liinibuss ja sõiduauto, üks inimene sai raskelt viga, vigastatuid kokku kaheksa

 (207)

Täna veidi enne kella 13 päeval põrkasid Jõgevamaal Raja külas kokku liinibuss ja sõiduauto, buss paiskus kokkupõrke tagajärjel kraavi.

Õnnetuse sündmuspaigas taastati liiklus kell 16:58. Õnnetus juhtus Jõhvi-Tartu-Valga maantee 67. kilomeetril.

Politsei selgitas, et esialgsetel andmetel oli sõiduautot Hyundai juhtinud 81-aastane naine tähelepanematusest keeranud kõrvalteelt ette peateel Tartust Jõhvi suunas liikunud SEBE liinibussile, mida juhtis kaine 66-aastane mees. Kokkupõrke tagajärjel paiskus liinibuss kraavi ning vajus külili, avariiline sõiduauto jäi teele.

Sündmuskohal töötanud avariipolitseinik selgitas, et liinibussis oli koos juhiga kokku 38 inimest. Bussis viibinutest sai viga 7 inimest, ühe vigastused olid raskemad ja meedikud viisid tema tervisekontrolliks haiglasse. Teistele bussireisijatele osutati esmaabi kohapeal. Õnnetuses sai viga ka sõiduautos üksi viibinud eakas naine, temagi viidi haiglasse ravile. Õnnetuses vigastustest pääsenud bussireisijatele kutsuti järele asendusbuss, mis reisijad soovitud sihtkohta viis.

Õnnetus juhtus sirgel teelõigul, nähtavus ja ilmaolud olid head. Teada on, et mõlemal avariis osalenud juhil on sõiduki juhtimisõigus.

Lugeja fotod on tehtud 15.30 ja 16.00 vahel.

Tartu jaoskonna avariipolitseinik Rando Jõemets sõnas õnnetuse üksikasju selgitades, et eakas autojuht ei pruukinud ristmikule jõudes peateel liikunud liinibussi kuigi hästi tähele panna ning eeldas, et võib soovitud manöövri sooritada. „Kas mitme vigastatuga lõppenud raskes avariis on veel asjaolusid, mis selle aset leidmist võisid soodustada, uuritakse alustatud menetluses.“

Ta lisas veel, et eakamad autojuhid peavad kriitiliselt hindama oma sõiduvõimekust ning kui reaktsioon ei ole piisav ning tähelepanu napp, tuleks nii enda kui teiste ohutuse tagamiseks autorooli mitte minna. „Oluline roll on siin ka eakamate inimeste noorematel lähedastel, kes saavad olukorra hindamisel abiks olla,“ ütles avariipolitseinik.

Bussis viibinud meesterahvas kirjutab oma Facebooki seinal, et suuremast õnnetusest päästis bussis viibinuid turvavöö.

"Tahan jagada kahte lugu korraga - lugu elupäästvast turvavööst ja lugu inimliku klienditeeninduse kõrgemast tasemest.

Sõitsime täna Narva, teatrisse. Ma üldiselt panen alati turvavöö kinni, kus iganes ma ka pole, aga täna unustasin, jäin midagi telefonist lugema. Kuid Alina oli endale kogemata minu vöö peale pannud ning neid ümber vahetades tuletas asja mullegi meelde. See oli õnn.

Pool tundi hiljem tegi buss väga äkilise pidurduse, rammis kõmakaga kõrvalteelt ette sõitnud väikeautot, ja põrutas bussijuhi pingutustest hoolimata juhitavuse kaotanult kraavi poole. Mu esimene mõte oli - jääks me ometi teele! Ei jäänud. Ja siis hakkas inertsist edasi liikuv buss külili vajuma. Ja kui meil poleks olnud turvavöid, oleksime lennanud bussis ringi nagu kartulikotid ja kukkunud üksteise ja selle naise otsa, kes oli teisel pool vahekäiku ning vajunud vastu metsaalust surutud bussiakent.

See oli tohutult õnnelik õnnetus ja ilmselt paljuski tänu sellele, et enamus inimesi olid turvavöö kinni pannud. Bussis olnud 40st inimesest said vaid paar inimest muhkusid ja kriime! Ka politsei ja kiirabi saabusid kiiresti.

Hiljem, kui inimesed olid üksteist ja omi asju bussist välja aidanud, tänasin rahva ja ametiasutuste vahel asjalikult toimetanud Simple Express bussijuhti. Ka tema oli imekombel täiesti terveks jäänud.

Patsutasin meest õlale ja ütlesin: "Mul on väga hea meel, et teie terve olete!"

Ja hallipäine vana mees ütles rahulikult: "Mis mina, ma olen lihtne töömees! Kõige olulisem on, et teie olete terved. Mul on väga kahju, et üldse nii juhtus. Teie olete meie kliendid ja meie peame teie eest hoolt kandma!"

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare