FOTO SÜNDMUSKOHALT | Tartus pääses küünlast alguse saanud tulekahjust napilt vanem naine

 (2)

tartu
TartuFoto: Politsei

Tartus Jakobi tänaval asuvas puumajas läks täna hommikul põlema voodi.Korteris viibinud 91-aastane naine ja tema koer pääsesid.

Täna kell 10.24 said päästjad häirekeskuse kaudu väljakutse tulekahjule Tartus Jakobi tänaval asuvas puust kortermajas. Selgus, et esimese korruse korteris põleb voodi. Ruumidest oli ise välja saanud 91-aastane naine ja tema koer. Pääste suitsusukeldujad said kohe tulele piiri peale, kuid põlenud tuba muutus kasutuskõlbmatuks.

Tulekahju kuumusest oli seal ära sulanud laelamp ja tuba mattunud osaliselt tahmakihi alla. Kahetoalise korteri köök ja teine tuba said kergemaid suitsukahjustusi. Tahmaga koos ja suitsu sisse hinganud korteriomanik viidi tervisekontrolliks haiglasse. Koera võttis enda juurde läheduses elav tütar.

Kohal käinud päästekeskuse menetlusinspektori kinnitusel sai tulekahju alguse hetkeks järelevalveta jäetud küünlast, mis oli voodile kukkunud ja selle madratsi süüdanud. Päästetöid juhtinud Annelinna päästekomando meeskonnavanem Raul Suits juhib tähelepanu, et hingedepäeval põletatakse palju küünlaid ja ette tuleb ka järelevalveta küünaldest põhjustatud tulekahjusid.

"Seekord läks vanemal naisel õnneks, et ta tulekahju märkas ja ruumidest välja sai. Veel mõni hetk ja juhtum oleks võinud võtta väga traagilise pöörde," sõnas Suits. Ohutuse tagamiseks tuleb küünlad asetada kindlale mittepõlevast materjalist alusele ja neid ei tohi jätta järelevalveta põlema. Näiteks võib tõsise tulekahju põhjustada ka kodulooma – kassi või koera poolt ümber aetud küünal.

Päästeameti statistika järgi sai selle aasta 9 kuuga lahtise tule kasutamisest alguse 192 hoonetulekahju. Eelmise aasta samal perioodil põhjustas lahtise tule kasutamine 277 hoonetulekahju.

155 000€
Tallinn, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
179 900€
Tallinn, Korter
229 500€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
121 990€
Tallinn, Korter
157 000€
Rae vald, Korter
152 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
243 000€
Tallinn, Majaosa

204 900€
Tallinn, Korter
208 900€
Tallinn, Korter
153 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare