Floridas süüdistatakse Eesti ja Läti päritolu jõuku pettuses

 (50)
Floridas süüdistatakse Eesti ja Läti päritolu jõuku pettuses
AP/Scanpix

Ühendriikide Florida osariigi võimud esitasid süüdistuse pettuses peamiselt Lätist ja Eestist pärit inimestele, kes on Miamis South Beachis asuvate ööklubide omanikud või töötajad, kirjutas kolmapäeval South Florida Business Journal.

Ajalehe andmetel võeti vahi alla 16 inimest, üks on endiselt tagaotsitav. Prokuratuuri süüdistuse kohaselt tegelesid kurjategijad klientide petmise, ähvardamise ja väljapressimisega, vahendas BNS.

Võimude pressiteates kirjeldatakse kõnealust jõuku rahvusvahelise kuritegeliku organisatsioonina, mis tõi Ida-Euroopast naisi Ühendriikidesse tööle niinimetatud baaritüdrukuteks (B-Girls). Naiste ülesandeks oli külastada teisi ööklubisid ning meelitada ärimehi ja jõuka välimusega turiste süüalustele kuuluvatesse lõbustusasutustesse.

Süüdistuse kohaselt võtsid kurjategijad ööklubides ohvrite krediitkaartidelt nende teadmata suvalisi summasid, näiteks toodi muuhulgas 5000 dollari suurune arve pudeli šampuse eest, võltsiti kõikvõimalikke muid arveid ja allkirju. Kurtjaid ähvardati vahel näiteks ööklubis tehtud fotodega.

Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uurijate sõnul olid mehed vahel niivõrd purjus, et ei saanud üldse aru, mis toimub ega mäletanud hommikul juhtunut.

"Mõned kliendid olid pealesunnitud jookidest nii purjus, et ei seisnud püsti ega suutnud isegi allkirja anda. Neid tuli siis turgutada," kirjeldas FBI agent Alexander V. Tiguy.

Prokuratuur on praeguseks tuvastanud 88 ohvrit, neist ühelt peteti välja koguni 43 000 dollarit. Mehi kohale meelitanud naised said röövsaagist 20 protsenti.

Prokurör Wilfredo A. Ferreri sõnul andis see petuskeem South Beachi turismile ränga hoobi.

"See skeem pidas jahti meie turistidele ja virutas kogu siinkandi turismitööstusele niiöelda "sinise silma". Kogu kahju on võimatu isegi hinnata. Meil on äärmiselt hea meel, et selle võrgustiku tegevuse lõpetasime," rääkis Ferreri.

Uudisteagentuur AP kirjutab, et kohad kuhu ohvrid meelitati polnud tegelikkuses üldse avatud, vaid ainult eelpoolkirjeldatud skeemi jaoks püsti pandud. Sellest hoolimata olid neil eksootilised nimed nagu Caviar Bar, Nowhere Bar, Steel Toast, Tangia Club jne.

Kõik 16 kahtlusalust vahistati teisipäeval, neist enamik on Eesti või Läti kodanikud, keda süüdimõistmisel võib oodata kuni 20 aastat vanglakaristust. Veel üks kahtlusalune on kuulutatud tagaotsitavaks.

Ajalehe South Florida Business Journal artiklis avaldatud informatsiooni kohaselt astuvad kohtu ette 44-aastane Alec Simchuk, 29-aastane Albert Takhalov, 41-aastane Svetlana Coghlan, 50-aastane Isaac Feldman, 39-aastane Stanislav Pavlenko, 35-aastane Fady Kaldas, 46-aastane Siavash Zargari, 24-aastane Marina Turcina, 22-aastane Julija Vinogradova, 25-aastane Anna Kilimatova, 22-aastane Valeria Matsova, 21-aastane Victorija Artemjeva, 25-aasane Anastassia Usakova, 29-aastane Kristina Takhalov, 22-aastane Irina Domkova, 32-aastane Anastassia Mikrukova ja 22-aastane Agnese Rudaka.

Võimuesindajate sõnul olid kuritegeliku äri organisaatoriteks ja investoriteks Simchuk, Takhalov, Coghlan, Kaldas, Pavlenko, Feldman, ja Zargari.

Kõik ülejäänud vahistati teisipäeva öösel Miami Beachil, kuid Alec Simchuki pole veel kätte saadud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare