“Olen pikast kohtuvaidlusest kurnatud ning enda ja eelkõige oma perekonna säästmiseks otsustasin minna kokkuleppemenetluse teele,” ütles Vaarmann, “kokkuleppemenetlusega seonduvalt lahkusin ka Eesti Keskerakonnast. Tänan kõiki endiseid erakonnakaaslasi ja soovin neile palju edu,” teatas Vaarmann erakonna pressiesindaja kaudu.

Kohtule esitatud kokkuleppes taotletakse Urbo Vaarmannile karistuseks 2,5-aastast tingimisi vangistust. Täiendavaid kommentaare Urbo Vaarmann meediaesindajatele anda ei soovi.

Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ütles Delfile, et Lõuna ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Marge Püss esitas tänasel istungil taotluse Ülle Märsi ja Oleg Kuzmini osas kriminaalmenetluse lõpetamiseks avaliku menetlushuvi puudumise tõttu ja kuna nende süü ei ole suur.

Urbo Vaarmanni, OÜ Puhkepesa ja OÜ Avicia osas esitas prokurör aga sõlmitud kokkulepped. Süüdistatavad jäid kohtuistungil kokkulepete juurde.

Kohus teeb lahendi teatavaks 21. mail.

Äriregistri süsteemi järgi on Vaarmann lahkunud parteist juba 30. aprillil.

Urbo Vaarmanni (37) ja OÜ Puhkepesa süüdistatakse soodustuskelmuses ja pistise andmises, Oleg Kuzmini ja OÜd Avicia soodustuskelmuses ning Ülle Märssi (51) pistise võtmises.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi taotles Vaarmann ühele osaühingule 2010. aasta septembrist kuni mullu maini põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametist (PRIA) pettuse teel toetust Jõgevamaal asuva hoone rekonstrueerimiseks ja kinnistule välisrajatiste ehitamiseks.

Riigikogu võttis Vaarmannilt saadikupuutumatuse, et talle saaks esitada süüdistuse ja tema süüasja kohtusse saata.

Mullu novembri alguses lükkus Vaarmanni ja tema kaassüüdistatavate kriminaalasja sisuline arutamine süüdistatava Oleg Kuzmini haigestumise tõttu taas edasi (enne seda pidi istung toimuma 20. oktoobril, kuid ka siis lükati see Kuzmini haiguse tõttu edasi) ja see määrati 9. detsembrile, kus sisulise arutamisega määrati alustada tänavu 20. aprillil.

2011. aasta riigikogu valimistel kandideeris Vaarmann riigikokku Eesti Keskerakonna nimekirjas Tartu linna valimispiirkonnas ja kogus 1745 häält, kuid ei osutunud valituks. Häälte arvult oli see Keskerakonna Tartu linna valimisnimekirjas teine tulemus.

2013. aasta kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste järgselt moodustasid Tartu linna juhtimiseks koalitsiooni Reformierakond, Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Seoses uue koalitsiooni tekkimisega loobus Aadu Must oma Riigikogu mandaadist, et asuda tööle Tartu Linnavolikogu esimehena. Urbo Vaarmannist sai alates 31. oktoober 2013 Aadu Musta asendusliige XII riigikogus. Riigikogus asus Vaarmann tööle haridus- ja kultuurikomisjoni liikmena.

2015. aasta riigikogu valimistel kogus Vaarman Jõgeva-ja Tartumaal 431 häält ning valituks ei osutunud.