Allilmas tuntud Imre Arakas lõi BNSi fotograafi jalaga

 (132)
FOTOD ja VIDEO
Allilmas tuntud Imre Arakas lõi BNSi fotograafi jalaga
Foto: Rene Suurkaev, Eesti Päevaleht

Täna kuulutati kokkuleppemenetluse käigus välja kohtuotsus Imre Arakale, Tauno Traadile ja Enriko Kasemaale, keda süüdistati mitme tuntud ärimehega seotud palgamõrva lavastamise katses.

Kohtusse minev Imre Arakas ei olnud aga sugugi rõõmus nähes BNSi fotograafi teda maja ees ootamas ning üritas viimast kaks korda jalaga kõhtu lüüa. Aparatuur õnneks kannatada ei saanud, kuid fotograaf tundis füüsilist valu.

Ka Enriko Kasemaa oli pahas tujus ning ähvardas fotograaf Heiki Rebast, küsides, kas ta pole väljas toimunust midagi õppinud, lisades veel, et õhtul peab fotograaf pimedatest koridoridest läbi minema.

Rebane ütles Delfile, et kavatseb löömise suhtes politseile avalduse kirjutada. Rünnak oli Rebase sõnul esimene tema töötamise ajal pressifotograafina.

Kohus mõistis kuritegelikus ilmas tuntud Imre Arakase (52) süüdi valeütluse andmisele kihutamises, tõendi kunstlikus loomises ja tulirelva ebaseaduslikus käitlemises ning karistas teda tingimisi ühe aasta ja kahe kuu pikkuse vangistusega.

Seotud lood:

Kohus mõistis Enriko Kasemaa (48) süüdi valeütluse andmises, valeütluse andmisele kihutamises, tõendi kunstlikus loomises ning tulirelva ja lõhkematerjali ebaseaduslikus käitlemises ning karistas teda kolmeaastase vangistusega, millest arvati maha eelvangistuses viibitud aeg kolm kuud ja 26 päeva nnig määras tal vanglas kohe ärakandmisele kuus kuud.  

Kohus mõistis Tauno Traadi (35) süüdi valeütluse andmises ning karistas teda koos varasema kandmata karsitusega kokku ühe aasta, 10 kuu ja 14 päeva pikkuse vangistusega, kuid asendas selle 1358 tunni üldkasuliku töö tegemise kohustusega.  

Koos eelmisega oli kohtu alla antud ka tuntud ärimees Oleg Ljadov (56), kuid tema süüasja materjalid eraldati tema tervisliku seisundi tõttu eraldi menetlusse.

Riigiprokuratuuri süüdistuse järgi üritasid süüdistatavad lavastada ärimees Nikolai Reismani (41) süüdi ärimees Toomas Tamme (62) tapmise tellimises.

Süüdistuse kohaselt mõtles Ljadov välja skeemi, kuidas lavastada Reisman süüdi Tamme tapmise tellimises ning küsis viimaselt korduvalt seoses selle väljamõeldisega erinevatel põhjustel raha.
Süüdistuse kohaselt tõi Ljadov rahaküsimisele põhjenduseks, et Reisman oli palganud mõrtsuka Tamme tapmiseks, kuid mõrtsukas ehk Kasemaa oli ümber mõelnud ning oleks nõus andma selle kohta ütlusi.  Ljadov kaasas väljamõeldud skeemi ka Arakase, Kasemaa ja Traadi.
Uurimisversiooni kohaselt oli vandenõu põhjuseks kahe Ida-Virumaa suurärimehe Tamme ja Reismani 2008. aastal lahvatanud äritüli, kuna esimesele kuulub Kiviõli Keemiatööstus ning teisele üle 330 hektari maad, kus riik lubas keemiatööstusel põlevkivi kaevandada.
Varem kahtlustati, et vandenõuga oli seotud ka Toomas Tamm ise, kuid uurimine tema seotust ei tuvastanud ning ta vabanes kahtluse alt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare