Alaealise vägistanud mees mõisteti juba kolmandat korda seksuaalkuritegude eest trellide taha

 (63)
Viru vangla
Viru vanglaFoto: Andres Putting

Harju maakohus mõistis täna alaealise vägistamise eest viieaastase vanglakaristuse Johannes Paistile, kes on seksuaalkuritegude eest vangis istunud mitmel korral.

Millistel asjaoludel Paist viimase teo toime pani, Delfi kirjutada ei saa, kuivõrd kohtuprotsess oli alaealise ohvri kaitseks kinnine. Saame aga meenutada novembris avaldatud Delfi artiklit, kus heitsime pilgu Paisti minevikku, millest nähtus, et vanglakaristus ja ennetähtaegne vabastamine ei ole seksuaalkurjategijat sugugi ümber kasvatanud.

Näiteks 2002. aastal kirjutas Eesti Päevaleht, et 13-aastast poissi vägistada püüdnud toona 33-aastane Johannes Paist võeti vahi alla. Toona esitas politsei Paistile süüdistuse vägivallaga sugukire ebaloomuliku rahuldamise katses alaealisega.

Süüdistuse järgi meelitas purjus Paist 13. juuni õhtul 13-aastase poisi Balti jaamast Rannavärava mäele ja kasutas seal tema suhtes seksuaalset vägivalda.

Ihualasti kistud poisil õnnestus end Paisti käest lahti rebida ning põgeneda. Paljast poissi märkas mäe juurest mööda sõitnud turvaauto ning kohale kutsutud politsei pidas Paisti kinni.

Seotud lood:

Aasta hiljem mõisteti Paist sama asja eest süüdi - kriminaalkoodeksi järgi pani mees toime ebaloomulikul viisil sugulise kire rahuldamise teadvalt noorema kui 16-aastase isiku suhtes. Karistuseks määrati talle ühe aasta ja kuue kuu pikkune vangistus.

Mees oli sama paragrahvi eest vangistust kandnud ka varem - 1996. aastal mõistis Tallinna Linnakohus sama paragrahvi eest Paistile 3-aastase vangistuse.

Kolm kuud pärast süüdimõistmist mõistis Linnakohus mehe süüdi veel ka salajases varguses, mis oli toime pandud isikute grupi eelneval kokkuleppel sissemurdmise abil. Paisti vangistus pikenes seetõttu kolme aasta ja kolme kuu pikkuseks, ent vabastati ta ennetähtaegselt - 11 kuud ja kaks päeva enne tähtaega.

Kui minna ajas veel tagasi, näeme, et Paisti karistusregister sai esimesese tõsisema sissekande 1992. aastal, kui Tallinna Linnakohus karistas teda tingimisi üheaastase vabadusekaotusega 1,5-aastase katseajaga, mõistes ta süüdi salajases varguses isikute grupi eelneval kokkuleppel.

Täna mõistetud kohtuotsuse resolutiivosaga mõisteti Paistilt lisaks välja ka 3000 eurot menetluskuludeks välja üle 3000 euro. Otsuse edasikaebamiseks on aega 15 päeva.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare