Abikaasa süüdanud süürlase karistust ei leevendatud

 (41)
Abikaasa süüdanud süürlase kohtuotsus
Abikaasa süüdanud süürlaneFoto: Ilmar Saabas

Pagulasena Eestisse saabunud süürlane tahtis Tallinna ringkonnakohtult oma naise süütamise eest saadud karistuse kergendamist. Kohus otsustas eile, et karistus jääb muutmata.

Harju maakohtus septembris oma naise süütamise eest 10-aastase vangistuse saanud Kovan Mohammadi (20) kaitsja Alar Neiland leidis, et noormehe süü tuleks ümber hinnata ning mõista talle senisest lühem vanglakaristus, vahendas ERRi uudisteportaal oma venekeelset portaali.

Tallinna ringkonnakohus jättis aga apellatsioonid rahuldamata ja Harju maakohtu 22. septembri otsuse Mohammadi süüdistusasjas muutmata, teatas kohtu pressiesindaja Anneli Vilu.

Kohtuotsus ei ole jõustunud ja seda on võimalik Riigikohtus kassatsiooni korras vaidlustada 30 päeva jooksul.

Süüdistuse järgi soovis Mohammad 7. märtsil Tallinnas Majaka tänaval asuvas korteris, armukadedusest ajendatuna, anda oma abikaasale "õppetunni", tekitades talle karistuseks suurt füüsilist valu ja rasked põletushaavad.

Mohammad ostis poest puhastusbensiini, sidus seejärel kodus, nende tütre juuresolekul, oma abikaasa neljast kohast nelja rätikuga kinni, valas ta puhastusbensiiniga üle ja süütas välgumihkliga põlema.

Kriminaaluurimine käivitati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist.

Mohammad viibib vahi all alates 10. märtsist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare