Kui varem on sellised loteriivõitu teavitavad petuskeemid levinud peaasjalikult kas e-posti või SMS-i teel, siis sel korral kasutasid kelmid käsiposti. Usaldusväärsuse tõstmiseks kasutasid petised tuntud elektroonikafirma Sony kaubamärki ning ettevõttega seotud isikute nimesid ning jätsid üsnagi usutava mulje, justkui on ettevõte loosinud välja 1,9 miljoni euro suuruse peavõidu.

Kirjas sisaldus ka lotot meenutav kraabitav leht, mille all oli kirjas võidusumma. Võidu kättesaamiseks oli lisatud kontaktnumber. Järgnesid võitu kinnitanud SMS ja õnnitluskõne ning edasine suhtlus toimus juba meili teel.

Kui algselt kinnitati, et võidusumma on maksuvaba, siis hiljem selgus, et raha kättesaamiseks tuleb kanda erinevatele meili teel edastatud pangakonto numbritele 15,5 % suurune tulumaks võidetud summast. Heausklik mees tasuski mitme erineva ülekandega nõutud summa.

Keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroo juhi Oskar Grossi sõnul tuleks kõigil sellistesse kirjadesse suhtuda ülima ettevaatlikkuse ja umbusuga, veel enam, kui võidust teavitatud inimene ei ole teadlikult ühestki loteriist või loosist osa võtnud.

„Kui ühel heal päeval pakutakse teile suurt summat raha, siis hoolimata kiusatusest hakata uurima, et äkki ongi hästi läinud, tasub olla enam kui ettevaatlik. Petuskeemide puhul tekivad tihti „ootamatud takistused“ ning nende lahendamiseks palutakse „pisikesi“ summasid, mis ajas hakkavad kasvama.

Skeemid mängivad erinevate inimeste tajuvigadel, mistõttu tuleb skeemidest hoiduda kohe alguses. Isegi kui taibatakse, et ollakse sattunud suure tõenäosusega skeemi ohvriks, ollakse valmis maksma petturitele veelgi raha juurde, lootusega päästa juba kaotatu,“ selgitas Gross Delfile ning rõhutas, et ettemaksu küsimine on üks selge märk pettusest, kuna kõik maksud ja teenustasud, mis peaksid lotoga kaasnema, arvestatakse maha alati pärast lotovõidu kättesaamist.