ORDENID: Kes saavad tänavu teenetemärgid?
Riigivapi I klass
Veljo Tormis — helilooja
Riigivapi III klass
Tõnis Mägi — laulja, helilooja
Riigivapi V klass
Jarmo Kiik — vabadusvõitleja
Edgard Mikkor — vabadusvõitleja
Valgetähe III klass
Bo Roger Vilhelm Henriksson — ettevõtluse edendaja
Margit Langemets — keeleteadlane
Heldur Meerits — ettevõtluse edendaja
Hannes Tamjärv — ettevõtluse edendaja
Valgetähe IV klass
Meelis Arumeel — ettevõtluse edendaja
Eeva Eek-Pajuste — riigiametnik
Sven Grünberg — helilooja
Rein Haljand — spordipedagoog, Tallinna Ülikooli professor
Peter-Kalev Hunt — ettevõtluse edendaja
Ago Jaani — riigiametnik, hüdroloog
Jaak Joala — laulja, laulupedagoog
Jaak Johanson — pärimusmuusika edendaja
Urmas Jõgeva — ettevõtluse edendaja
Toomas Kruusimägi — koolijuht
Priit Kulu — mehhaanikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Toomas Lillsaar — kohtunik
Toomas Lukk — diplomaat, välissuhtlemise edendaja
Tamara Luuk — Eesti kultuuri tutvustaja Euroopas
Tarvi Martens — infotehnoloogiliste programmide käivitaja
Dilaila Nahkur-Tammiksaar — prokurör
Tiit Paaver — kalandusteadlane, Eesti Maaülikooli professor
Gunnar Polma — koolijuht
Mart Poom — jalgpallur
Jaan Rannap — lastekirjanik
Mark Rõbak — ajaloo talletaja
Margit Sutrop — filosoof, Tartu Ülikooli professor
Andres Tali — raamatukunstnik
Tõnis Timmusk — molekulaarbioloog, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Andres Tolts — kunstnik
Reet Weidebaum — riigiametnik, Eesti kultuuri tutvustaja Saksamaal
Toomas Väljataga — kirjastaja
Valgetähe V klass
Toivo Annus — internetitelefoni Skype looja ja arendaja
Eevi Astel — etnograaf, Eesti kultuuripärandi koguja ja säilitaja
Erkki Bahovski — ajakirjanik ja tõlkija
Leonid Gordejev — riigiametnik
Meelis Kivi — isamaalise kasvatuse edendaja
Indrek Klammer — põllumajanduse edendaja
Taivo Kokk — kohaliku elu edendaja Võrumaal
Aadu Krevald — biomehaanika edendaja
Gert Kullamäe — korvpallur
Jelena Kõlar (Poznjak) — baleriin, balletirepetiitor
Larissa Mandel — kohaliku elu edendaja Läänemaal
Hella Mõttus — ajalooõpetaja
Katrin Ohakas — koolijuht, hariduselu edendaja
Eve-Mall Peets — Eesti kultuuripärandi koguja ja säilitaja
Vaike Rajaste — rahvatantsujuht
Tõnu-Andrus Tannberg — ajaloolane
Erlend Teemägi — Eesti kergejõustiku edendaja
Aleksei Turovski — zooloog
Kaia Vask — ametiühinguliikumise edendaja
Mary Velmet — raadioajakirjanik ja toimetaja
Rein Veskimäe — teaduse populariseerija
Väino Villers — ettevõtluse edendaja
Eesti Punase Risti II klass
Karin Orgulas — arst, laste onko-hematoloogia arendaja
Toomas Väli — arst, maksatransplantoloogia arendaja
Eesti Punase Risti III klass
Dieter Thomas Heck — humanitaarabi andja ja vahendaja, Saksamaa
Eve Int — arst, anestesioloog
Eesti Punase Risti IV klass
Heidi Gil — arst, vigastatud kaitseväelaste taastusravi korraldaja
Mihhail Kozõrev — päästeametnik
Sirje Reinsoo — heategevuse ja laste toetaja
Rein Tõnismäe — vereandja
Yoshikio Yoshida — humanitaarabi vahendaja Tšernobõli AE avariis kannatanutele, Jaapan
Eesti Punase Risti V klass
Vilbert Saavel — vereandja
Maja Simukova — vereandja
Evi Viirsalu — eakate eneseabi edendaja
Kotkaristi I klass
Bantz John Craddock — Ameerika Ühendriikide erukindral, NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja 2006–2009
Kotkaristi IV klass mõõkadega
Ain Tiidrus — kaitseväelane, kapten
Kotkaristi IV klass
Kaupo Kiis — kaitseväelane, kolonelleitnant
Marek Unt — politseiametnik
Kotkaristi V klass
Elmar Kivipõld — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Eston Kohver — kaitsepolitseiametnik
Marina Paddar — politseiametnik
Lembit Samel — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Tarmo Uusorg — piirivalvekordoni ülem
Kotkaristi kuldrist mõõkadega
Herman Kilk — kaitseväelane, seersant
Toomas Leets — kaitseväelane, vanemveebel
Toomas Mikk — kaitseväelane, kapral
Marek Piirimägi — kaitseväelane, kapral
Olavi Tonska — kaitseväelane, veebel
Aare Viirmaa — kaitseväelane, kapral
Kotkaristi kuldrist
Evald Leppmets — sõjaliste teenetega vabadusvõitleja
Kotkaristi hõberist
Jaak Põldma — kaitseliitlane
Maarjamaa Risti I klass
Joseph Martin Fischer — Eesti Euroopa Liidu ja NATOga liitumise toetaja, Saksamaa endine välisminister
Per Stig Møller — Eesti Euroopa Liidu ja NATOga liitumise toetaja, Taani välisminister
Maarjamaa Risti II klass
Anders Per-Arne Björck — Eesti-Rootsi suhete edendaja, Rootsi endine kaitseminister
Maarjamaa Risti III klass
Ilkka Heikki Herlin — Eesti-Soome majandussuhete edendaja
Dietrich von Kyaw — Eesti Euroopa Liiduga liitumisele kaasaaitaja, Saksamaa
Leif Sevón — Soome Ülemkohtu endine esimees
Maarjamaa Risti IV klass
Matthew J. Bryza — Eesti-Ameerika koostöö edendaja
Sofi Oksanen — Soome kirjanik
Maarjamaa Risti V klass
Claus Byrith — Taani helirestauraator
Satu Honkala — eestikeelse hariduse edendaja Soomes
Venta Kocere — Eesti-Läti kultuurisuhete edendaja
Vaata, mitu teenetemärki on igal aastal välja jagatud: