Artur Talvik avastas praamihankest hiiglasliku hinnavahe

 (117)

Artur Talvik avastas praamihankest hiiglasliku hinnavahe
KUI PALJU MAKSAB ÜKS PARVLAEV? Umbes sellised hakkavad välja nägema Gdanski Remontowa tehasest tellitud laevad.Tallinna Sadam

Poolast tellitud praamid on 17,5 miljonit eurot kallimad kui Türgi omad. Tallinna Sadam varjas hinnavahet hoolikalt. Sadama katse sulgeda Riigikogu uurimiskomisjoni liikmete suu kukkus haledalt läbi.

Vabaerakonna ühel liidril Artur Talvikul õnnestus Riigikogus sadamaafääridele pühendunud uurimiskomisjoni juhina kätte saada Eesti üks kiivamalt hoitud saladusi: Tallinna Sadama parvlaevade ostulepingud. 

Ekspressile antud usutluses teatas ta, et lepingutes peitub üllatus: „Iga inimene, kes neid lepinguid vaatab ja veidigi sisusse süveneb, näeb väga veidrat asjaolu. Ühest firmast tellitud parvlaevad on 17,5 miljonit eurot teisest firmast tellitutest kallimad. Kusjuures tellitud on praktiliselt identsed laevad. Ma ei tea nüüd, kas lobisesin välja ärisaladuse, aga see hinnavahe peaks küll ületama avaliku huvi piiri.“ 

Ekspress sahistas eelmisel nädalal, et Talviku komisjon on välja nõudnud hunnikute kaupa dokumente. Mispeale sadama juhid muutusid vägagi kartlikuks. Nad kardavad, et riigikogu liikmed ei oska suud pidada. Sadama juhatuse liige Carri Ginter soovis Talvikult garantiid, et komisjon ärisaladusi välja ei lobise. 

Loe edasi Eesti Ekspressist!
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare