Toom tänab toetuse eest kõiki, kes teda kohtuprotsessi kestel toetasid.

„Mul on hea meel kohtuotsuse üle eelkõige selle pärast, et sellega mõistetakse selgelt hukka inimeste stigmatiseerimine poliitilistel kaalutlustel. Demokraatlikus riigis on lubamatu pidada nõiajahti ja kohus andis Kaitsepolitseile sellest väga selge signaali,” ütles Toom, „mul on hea meel, et vaidlus õppekeele üle on kohtu abil välja toodud poliitilise kempluse keskmest – see loob kindlasti aluse konstruktiivsetele arengutele.”

„Tänan siiralt koolide ja hoolekogude esindajaid, kes vaatamata tugevale survele rääkisid asjast ausalt ja avameelselt ning julgesid anda adekvaatse hinnangu olukorrale venekeelsetes koolides,” ütles riigikogulane, „loomulikult tänan ka erakonnakaaslasi usalduse ja toetuse eest ning ajakirjanike, kes kajastasid kogu protsessi pidevalt ning objektiivselt.”

Kui Tallinna halduskohus Toomi kaebust ei rahuldanud, siis Tallinna ringkonnakohus leidis, et kapo käitus vaidlusaluseid lauseid avaldades õigusvastaselt, sest isikuandmete avalikustamine polnud tema ülesannete täitmiseks vajalik. Samuti pidas kohus põhjendatuks kaebaja väidet, et kapo avaldas isiku kohta ebakohaseid väärtushinnanguid. Kohus jättis rahuldamata kaebuse osas, millega Yana Toom soovis kohustada kapot kõrvaldama aastaraamatu eksemplarid raamatukogudest ja milles taotles mittevaralise kahju hüvitamist rahas.

Toomi sõnul oli ringkonnakohtu otsus tema jaoks ootamatu."Ma arvasin meie kohtusüsteemist halvemini ja selles mõttes ma eksisin," ütles Toom eile Raadio 4-le. Ta märkis, et kohtu poolt rahuldamata jäänud osa talle muret ei valmista, vahendab ERR Uudised. "Ma arvan, et see on väga hea signaal, sest ma tean, et 5. mail tehakse kohtuotsus Mihhail Stalnuhhini analoogilise otsuse kohta ja ma tean, et analoogiline otsus ootab ka Mihhail Kõlvartit," ütles Toom.

Kohtu tasemel mõistetakse, et võitlus venekeelse õppe eest koolides võib õiguslikust aspektist Eestis ilma repressiooniohuta eksisteerida, lisas Toom.