Võrdõigusvolinik Sepper: ei pea olema gei, et seista vastu homofoobiale

 (164)

Mari-Liis Sepper
Mari-Liis SepperFoto: Tanel Meos

Võrdõigusvolinik Mari–Liis Sepper ütles rahvusvahelisel homofoobiavastasel päeval, et sallivuse suurendamine võiks olla meie ühine eesmärk.

„Selleks et seista vastu vaenulikule suhtumisele geide ja lesbide vastu, ei pea ise olema gei. Meie kõigi võimuses on kutsuda korrale neid, kes väljendavad end geide ja lesbide suunal solvavalt või mitteaustavalt või kes õhutavad vaenu,“ sõnas Sepper.

Ta lisas, et möödunud aastal astusime suure sammu lähemale võrdsemale ja sallivamale ühiskonnale, tunnistades seadusega erinevaid kooselupaare. „Töö sallivuse ja inimõiguste austamise kasvatamiseks ei tohi aga katkeda.“

„Eriti oluline on töötada selle nimel, et koolides ja lasteasutustes ei oleks homo- või transfoobset kiusamist. Selleks et luua sallivat ja kõiki austavat õppekollektiivi, on väga olulised noorsoo- ja haridustöötajate teadmised ja oskused,“ tõi Sepper välja.

Võrdõigusvolinik tuletas ühtlasi meelde, et geiõigused on inimõigused. „Igal inimesel on õigus võrdsele kohtlemisele hoolimata tema seksuaalsest või soolisest identiteedist. Peame ühiskonnana pingutama, et kaitse põhiõiguste rikkumiste vastu oleks kättesaadev ja efektiivne. Seni kuni ühiskonnas on ükski gei või lesbi, keda vaenatakse või tõrjutakse tema seksuaalsuse tõttu, on aktuaalne tähistada homofoobiavastast päeva,“ ütles Sepper.

Seotud lood:

Loe veel

17. mail on IDAHO ehk rahvusvaheline homofoobiavastane päev. Sel päeval räägime sellest, et ühiskonnas elavad kõrvuti erinevate seksuaal- ja sooidentiteetidega inimesed. Seksuaalne ja sooline enesemääratlus on oluline isikuvabadus, mida tuleb kõigil austada.

209 000€
Kiili vald, Majaosa
134 900€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
160 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
179 900€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
161 500€
Tallinn, Korter

92 990€
Tallinn, Korter
173 580€
Tallinn, Korter
89 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare