Võrdõigusvolinik: riik ei ole võrdõigusteemadel kuigi koostööaldis

 (26)

Analüüsi tutvustus ministeeriumide olukorrast puuetega inimeste ligipääsu ja töökoha kohandamise tagamisel.
Mari-Liis SepperFoto: Tiit Blaat

Täna ilmunud võrdõigusvoliniku 2013. aasta raportist selgub, et riigiasutused võrdõigusalasest tihedast koostööst vastavate ekspertidega kuigi huvitatud ei ole.

"Kahjuks tuleb nentida, et selles Eesti riigi järgmiste aastate arenguks üliolulises protsessis on võrdõigusekspertide kaasamine olnud formaalne. Ettepanekute esitamise aeg oli lühike, tagasiside ettepanekute arvestamise või arvestamata jätmise kohta oli olematu või väga napp," seisab raportis.

Võrdõigusvolinik Mari-Liis Sepper kommenteeris, et Eestis valitseb olukord, kus meil on olemas seadused, mis nõuavad naiste ja meeste ning vähemuste võrdset kohtlemist, kuid neid seadusi piisavalt ei täideta ja isegi avalik sektor keeldub eeskuju näitamast.

"Ootan valitsuselt selgemat seisukohavõttu, milliste ebavõrdsuse küsimustega esmajärjekorras tegeleda ja kuidas seda teha. Praegu ei ole isegi valdkondades, kus on aastaid hästi dokumenteeritud suured lõhed naiste ja meeste näitajates, sõnastatud eesmärki, kuidas soolist ebavõrdsust vähendada," lisas Sepper.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare