Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta: erakoolide seaduseelnõus on vaja analüüsida diskrimineerimise ohtu

 (21)

Debatt
Liisa-Ly PakostaFoto: Ilmar Saabas

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta peab oluliseks analüüsida, kas haridus- ja teadusministeeriumi poolt kavandatav seadusemuudatus, millega vähendatakse erakoolide riigipoolset rahalist toetamist, võib endaga muuhulgas kaasa tuua diskrimineerimisjuhtumite suurenemise haridussüsteemis tervikuna.

Voliniku hinnangul peaks eespool mainitud aspekte eelkõige analüüsima Haridus- ja Teadusministeerium eelnõu koostajana.

“Pärast esialgset tutvumist vaatlusaluse eelnõuga leian, et selle seletuskirjas puudub eelmainitud olulise aspekti mõjude hinnang üldse. Seetõttu kavatsen teha haridus- ja teadusministeeriumile ettepaneku teostada täiendav analüüs selle kohta, millist mõju avaldab erakoolide riikliku rahastamise vähendamine isikute usuvabadusele ning õigusele jääda truuks oma arvamustele ja veendumustele ka enda või oma laste haridusvalikute tegemisel,” kirjutab Liisa Pakosta oma vastuses erakoolide pidajaid ja lapsevanemaid ühendava liikumise “Avalikult Haridusest” eestvedaja Kalev Roosiväli pöördumisele.

Volinik peab oluliseks, et haridus- ja teadusministeerium vaatlusaluse eelnõu mõjude igakülgsel analüüsimisel hindaks, kas eelnõu rakendamine võib endaga kaasa tuua nii otsese kui ka kaudse diskrimineerimise juhtumite suurenemise riski.

Loe veel

Seotud lood:

Voliniku hinnangul tuleb eelmainitud mõjude analüüsi käigus detailsemal selgitada ka erakoolide rolli teisest rahvusest õpilaste integreerimisel Eesti ühiskonda, samuti erakoolide tegevust puudega lastele haridusvõimaluste pakkumisel ja eelnõu mõju vastavale tegevusele.

Võrdõigusvoliniku arvamus oli vastus erakoolide pidajaid ja lapsevanemaid ühendava liikumise "Avalikult Haridusest" eestvedaja Kalev Roosiväli pöördumisele.

155 000€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
209 000€
Kiili vald, Majaosa
149 000€
Tallinn, Korter
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
243 000€
Tallinn, Majaosa
179 900€
Tallinn, Korter
152 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
229 500€
Tallinn, Korter

133 990€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
101 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare