Võidusamba kasutamine suveniiridel saab hea tava juhtnööri

 (20)
võidusammas
Foto: Ilmar Saabas

Samal ajal kui kaitseministeerium töötab välja hea tava sõnastust, mil moel Vabadussõja võidusamba kujutist väärikalt kasutada, on trükikojas ootel esimene tiraaž monumendi kujutisega külmkapimagneteid ja postkaarte.

Vabadussõja võidusamba autoriõigused kuuluvad kaitseministeeriumile, mistõttu on ministeeriumi ametnikud pidanud viimastel nädalatel korduvalt vastama huvilistele, kes soovivad samba sümboolikat kasutada taldriku, postkaardi või mõne muu suveniiri kaunistusena, vahendasid ERR uudised "Aktuaalset kaamerat".

Kaitseministeerium pole kindlasti maitsepolitsei, kes peaks ütlema, mil viisil monumendi kujutise kasutamine on sobilik, ütles kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Martin Jaško.

Et reeglid paika panna, istuti lõppeval nädalal riigisümboolika nõuniku, samba autorite ja reklaamiinimestega laua taha.

"Lõpliku hea tava sõnastuseni pole veel jõutud. Küll aga on lepitud kokku põhimõtetes ning laias laastus öeldes saab võidusamba kujutise kasutamine olema väga vähe reguleeritud," ütles Jaško.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare