Venemaa suursaadik Nikolai Uspenski: noore mehe hukkumine Afganistanis on kurb

 (35)
nikolai uspenski
Foto: Ilmar Saabas

Venemaa suursaadiku Eestis Nikolai Uspenski sõnul loodab Venemaa, et NATO rahvusvahelised jõud suudavad Afganistanis lõpuks maksma panna korra ja suunata riigi demokraatlikule arenguteele.

“Ma väga loodan, et kogu maailma üldsus, koalitsioonijõud ja ÜRO siiski suudavad saavutada Afganistanis rahu ning et see riik arengu hakkaks toimima normaalsel demokraatlikul teel. See on meie ühine soov,” ütles Uspenski täna ERR-i uudisteportaalile pärast sissekande tegemist Afganistanis hukkunud kaitseväelase Kristjan Jalaka kaastunderaamatusse.

Uspenski märkis, et just täna on Moskvas visiidil NATO peasekretär ning visiidi raames arutatakse ka koostööd ja abi, mida Venemaa saaks Afganistani konflikti reguleerimisel pakkuda.

Uspenski väljendas kaastunnet seoses järjekordse Eesti kaitseväelase hukkumisega Afganistanis. “Inimese hukkumine kutsub alati esile kurbust ja kaastunnet, eriti kui tegemist oli väga noore mehega,” ütles ta.

“Ma tahan uskuda, et need ohvrid, mida paljud riigid — Eesti nende seas — on toonud, ei ole asjatud ja selle tulemus rahuldab meid kõiki,” märkis ta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare