EDK direktori Ekke Nõmme sõnul on Kivimäki tõesti andnud mõne loengu teemal "Praktiline konfliktilahendus Aasias ja Aafrikas", kuid sellega on nende kokkupuude põhimõtteliselt ka piirdunud. "Tema tausta kohta võibolla väärib veel märkimist, et ta on tihedalt töötanud koos Nobeli preemia saanud Soome endise presidendi Martti Ahtisaariga," ütles Nõmm Delfile.

Nõmme sõnul on ta isiklikult Kivimäkiga kokku puutunud vaid mõned korrad, ent midagi eriskummalist ta mehes või tema käitumises ei märganud. "Ta tundus väga adekvaatne ja professionaalne," rääkis Nõmm.

EDK-l on üle 500 vilistlase, kellest paljud on siirdunud Eesti välisteenistusse, pidanud või pidamas suursaadiku ametit ning olnud edukad muudes kõrgetes riigiametites. Lisaks riigiametitele on EDK lõpetajad olnud edukad ka uurimisasutustes, mittetulundusühingutes ja erasektoris. EDK vilistlaste hulgas on näiteks Kristiina Ojuland, Marina Kaljurand, Mall Hellam, Helo Meigas, Priit Kolbre, Priit Pallum jpt.

Alates aastast 2005 on EDK õppekava inglise keeles ning õppegrupp rahvusvaheline, hõlmates teiste hulgas stipendiumiprogrammi õppureid Armeeniast, Aserbaidžaanist, Gruusiast, Moldovast, Valgevenest, Ukrainast.

Väljaande Weekendsavisen reedese numbri teatel süüdistatakse Kopenhaageni ülikoolis töötanud 49-aastast rahvusvahelise poliitika professorit kergekujulises spionaažis. Väidetavalt abistas Kivimäki Taanis Vene spioone, vahendab YLE Uutiset.

Kivimäki kinnitas YLE Uutistele, et 28. märtsil esitati talle süüdistus välismaise luureorganisatsiooni abistamises või abistamiskatses. Ta vahistati esimest korda 2010. aasta septembris. Kivimäki sõnul on Taani julgeolekuteenistus teda üle kuulanud kokku umbes 350-400 tundi.

Weekendsaviseni teatel kohtus professor vähemalt nelja Vene spiooniga ning edastas neile julgeolekupoliitilisi arvamusavaldusi ja informatsiooni. Teadetekohaselt andis ta edasi ka Vene luurele huvipakkuvate taanlaste nimesid ja andmeid.

Kivimäki väidab, et on vestelnud nelja Vene diplomaadiga, keda Taani julgeolekuteenistus spioonideks peab. Kivimäki sõnul ei ole julgeolekuteenistus esitanud tõendeid selle kohta, et diplomaadid tõesti spioonid on.

Professori sõnul on ta koostanud raha eest professionaalseid analüüse ja andnud teaduslikke hinnanguid venelastele nagu ka mitmetele teistele diplomaatidele ja valitsustele.

Taani riigiprokuröri sõnul on tegemist haruldase juhtumiga ja seda tahetakse arutada suletud uste taga. Glostrupi kohus otsustab protsessi alguses 26. aprillil, kas protsess on suletud, kirjutab Jyllands-Posten.