Vene saatkond on valmis Tallinnas kinni peetud Kornilovile õiguslikku nõu andma

 (16)
Kaks aastat tagasi oli Kornilov häälekas kõneleja nn Venemaa kaasmaalaste konverentsil. Nüüd paistab, et propagandist ajas osa kihutustöö raha oma tasku.
Kaks aastat tagasi oli Kornilov häälekas kõneleja nn Venemaa kaasmaalaste konverentsil. Nüüd paistab, et propagandist ajas osa kihutustöö raha oma tasku.Foto: Rauno Volmar

Vene föderatsiooni suursaatkond Eestis avaldas oma kodulehel teate seoses Eestis esmaspäeval kinni peetud Aleksandr Korniloviga, keda on seostatud siin Kremli propaganda edendamisega. Saatkond on valmis Kornilovi abistama hoolimata sellest, et meest kahtlustatakse Kremlist saadetud raha enda taskusse sahkerdamises.

"Teatavaks on saanud, et Tallinnas peeti kinni Venemaa kodanik Aleksandr Kornilov - portaalide Baltia.eu ja Baltnews.ee toimetaja, Vene kaasmaalaste koordinatsiooninõukogu liige Eestis," sedastas saatkond.

"Tema korterist viidi kaasa dokumente, kajastab elektrooniline meedia," teatas saatkond ja nentis, et esialgse info järgi kahtlustatakse Kornilovi maksukuritegudes.

"Venemaa saatkonna konsulaarametnik on valmis Korniloviga kohtuma ja vajadusel talle kui Venemaa kodanikule õiguslikku nõu andma," lisas saatkond.

Põhja prefektuur pidas esmaspäeval kinni 53-aastase Aleksandr Kornilovi, keda on seostatud Kremli propaganda edendamisega. Nüüd kahtlustatakse, et Kornilov sahkerdas Kremli raha enda taskusse.

Seotud lood:

Eesti julgeolekuasutustele juba ammusest tuttav Kornilov peeti kinni maksu- ja tolliameti esitatud kuriteoteate tõttu. Teda kahtlustatakse dokumentide võltsimises ja maksuametile valeandmete esitamises, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur vastuseks Eesti Päevalehe päringule.

Teadaolevalt tehti Kornilovi ja veel kolme kinnipeetud isiku juures ka läbiotsimised. Prokuratuur ei välista, et kinnipidamisi võib tulla veelgi.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!