Vene duumasaadik: minu abi korraldas küberründe

 (72)

Vene duumasaadik: minu abi korraldas küberründe
Corbis/Scanpix

Venemaa riigiduuma saadik Sergei Markov tunnistas avalikult, et tema abi korraldas pea kaks aastat tagasi pärast aprillirahutusi küberrünaku Eesti veebilehekülgedele.

Markov tunnistas oma abilise, kelle nime ta avalikustada ei soovinud, sooritatud küberrünnakuid üles teisipäeval toimunud Moskva ja Washingtoni vahelisel videokonverentsil, kus keskenduti 21. sajandi informatsioonisõdade tehnoloogiatele ja meetoditele, kirjutab oma Eho Moskvõ blogis saate moderaatoriks olnud Nagriz Asadova.

Nimelt küsis ajakirjanik moodsate infosõdade tehnoloogiaid käsitleva foorumi käigus ameeriklasest IT-spetsialistilt James Lewiselt muu hulgas, et miks sealses meedias süüdistatakse alati Venemaad küberrünnakutes teiste riikide valitsuste lehekülgedele. Nii oli 2007. aastal Eesti puhul ja ka mõni kuu tagasi kirjutas Los Angeles Times vene häkkerite rünnakust USA kaitseministeeriumi vastu.

Lewis tegi selle peale nalja, et Washingtonis loomulikult süüdistatakse alati kõiges Hiinat ja Venemaad, ning tunnistas seejuures, et selliste rünnakute päritolu on väga raske tõestada. Samas selgitas ta, et Eesti võimudel oli siiski ilmselt põhjust pidada Venemaad rünnaku taga olevaks.

Seejärel esines Markov aga ootamatu avaldusega: "Eesti küberrünnaku küsimuses ... rahunege, selle rünnaku tegi minu abi," ütles Markov, "ma ei ütle tema perekonnanime, sest tal võivad tekkida probleemid viisade saamisel".

"Vot see on ülestunnistus," jahmatas USA ekspert. Mõlemas saalis järgnes närviline naer.

Loe veel

"Ta tegi seda puhtalt juhuslikult," selgitas Markov. "Ta oli sel ajal ühes tunnustamata vabariigis. Oli 9. mai, Eesti valitsus oli oli läinud natside toetamisega väga häbematuks ... ja nemad istusid ja rääkisid: "On vaja neile fašistidele midagi halba teha. Ja otsustasid minna sisse ... ja selle blokeerida. Mingi käsu korras seda ei tehtud. Isegi kui nad selle ära olid teinud ... nad ei teadnud, mida edasi teha. Olid pühad, nad ei saanud kedagi telefoni teel kätte. Nad helistasi minule ja rääksiid: Sergei Aleksandrovitš, mida nüüd teha? me blokeerisime Eesti leheküljed. Me ei tea, mida nüüd teha! Mia räägin: ja mis siis?Andke sellest uudisteagentuuridele teada, et nad teaksid. "

Markov võttis küberrünnakud kokku järgmise mõttega: "Tuleb välja, et tegemist oli lihtsalt kodanikuühiskonna reaktsiooniga ja muide, seda on järjest rohkem ja rohkem."

83 500€
Tallinn, Korter
116 900€
Tallinn, Korter
229 000€
Rae vald, Majaosa
107 000€
Jõelähtme vald, Korter
Otse omanikult!
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
325 000€
Tallinn, Korter
99 900€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
112 800€
Jõelähtme vald, Korter

89 900€
Tallinn, Korter
132 900€
Tallinn, Korter
269 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare