Veel üks möödapanek - hümniseaduse eelnõu seletuskirjas on Eesti Vabariigi väljakuulutamise kuupäev vale

 (218)
Delfi ja TV3 valimisdebatt
Martin HelmeFoto: Madis Veltman

Kui eile selgus, et EKRE on saatnud hümni kaitsmise kohta välja reklaami, kus on hümni pealkiri ja sõnade autor valesti kirjutatud, siis EKRE algatatud hümni seaduse eelnõu seletuskirjast nähtub veel üks segadus.

Nimelt seisab Martin Helme koostatud seletuskirjas, et Pärnu Endla rõdult kuulutati Eesti Vabariik välja 12. veebruaril 1918. aastal. Tegelikult leidis kõnealune tegevus aset 23. veebruaril.

Kui 1918. aastal 12. veebruaril kuulutati Pärnus Endla teatri rõdult välja Eesti Vabariik, järgnes sellele spontaanne "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm" ühislaulmine.
Martin Helme hümni seaduse seletuskirjas

Probleemile pööras sotsiaalmeedias tähelepanu ka poliitik ja ajaloolane Jaak Juske (SDE), kelle hinnangul ei saanud möödapanek lihtsalt näpukas olla.

"Sellist põhimõttelist viga ei tohiks endale riigikogu liige ja pealegi veel ajaloolane lubada. Asi on seda hullem, et teatavasti kuupäevi 1.-13. veebruar 1918. aastal kalendris üldse polnud, kuna mindi üle uuele kalendrile. Nii tundub, et EKRE jaoks pole Eesti riiki üldse olemas. Või elavad nad mõnes teises riigis," manitses Juske.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare