Värner Lootsmann: on siililegi selge, et minu ametist vabastamine oli puhtalt poliitiline käik

 (42)
Värner Lootsmann
Delfi lugeja foto

Tallinna ringkonnakohus lükkas nädala võrra edasi otsuse langetamise Loksa keskerakondlasest linnapea Värner Lootsmanni kaebuses enda Harju maavanema ametist vabastamise kohtuvaidluses.

Värner Lootsmann ütles ERR-i uudisteportaalile, et ta taotles enda maavanema ametist vabastamise korralduse ebaseaduslikuks tunnistamist ning teenistusest sunnitult puudutud aja eest tasu väljamõistmist.

"Rahanõue on muidugi teisejärguline, asi on põhimõttes. See on siililegi selge, et minu ametist vabastamine oli puhtalt poliitiline käik ning see polnud esimene kord, kui mu suhtes kasutati poliitilist malakat," märkis Lootsmann.

Mullu oktoobris leidis Tallinna halduskohus, et Lootsmanni maavanema ametist vabastamine oli korrektne ning jättis tema kaebuse rahuldamata.

Valitsus vabastas Lootsmanni Harju maavanema kohalt 2009. aasta oktoobris regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri ettepanekul. Minister heitis Lootsmannile ette menetlustähtaegade eiramist, puudulikku järelevalvet, samuti ühelt narkokurjategijalt konfiskeeritud maasturi kasutamist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare