"Tavaliselt toimetatakse joobes noored siiski koju, mitte ei viida turvakodusse, mis on siiski äärmuslik meede," ütles Siig Raepressi vahendusel.

Siig nentis, et purjus teismelisi on linnas palju, kahjuks ei ole politseil ressurssi pidada nende üle aktiivset järelvalvet.

"Politsei peab nad enamasti kinni siis, kui nad millegagi silma torkavad, panevad toime väärteo, või nende joove on raske ja visuaalselt tuvastatav. Samuti peab politsei noore kinni, kui ta on alaealine ja liigub linnas öisel, ehk selleks seadusega mitte ettenähtud ajal," kirjeldas Siig juhtumeid kui lapsed turvakeskusesse toimetatakse.

Kevadel võib noori turvakodusse rohkem sattuda

Turvakeskuse juht avaldas arvamust, et nende teenusele hakkab noori kevade tuleku ja ilmade soojenemisega paraku rohkem sattuma, sest turvakodude praktika on varasematel aastatel seda näidanud.

Joobnud laps tuuakse turvakeskusesse juhul, kui politseil ei õnnestu kinnipeetud lapse kodust aadressi välja selgitada või ei saavutata lapsevanemaga telefoni teel kontakti.

Öisele teenusele suunamisele peab vajadusel eelnema alaealise tervisliku seisundi kontrollimine haigla EMO-s, tagamaks, et noore alkoholi- või narkojoove ei ole eluohtlik. Seda eelkõige juhtudel, kui noore joove on raske ja esineb mürgistuse, üledoosi või muul moel lapse tervisele ja elule ohtlik seisund.

Politseipatrull teavitab turvakeskust kliendi toomisest eelnevalt telefoni teel, kontrollides ühtlasi, et noorel ei oleks kaasas alkoholi, narkootilisi aineid ega ohtlikke esemeid.

Nõmme teel asuv turvakeskus osutab öist majutusteenust ajavahemikus kell 22-10. Hommikul edastab osakonnajuhataja info lapse majutamisest kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajale ja lapsevanemale, alaealine lahkub sama päeva jooksul.

Siigi sõnul palub teavitatud lapsevanem üldjuhul võimaldada noorel ennast välja puhata ja hommikul iseseisvalt koju saata. Seni ei ole ükski vanem ise lapsele järele tulnud.