Vanalinnas Keskaja turg

 (26)

Tallinna Raekoja platsil algas neljapäeval suur Keskaja turg, kus saab nelja päeva jooksul külastada erinevaid meistrikodasid ja õppida keskaegseid tantse, tegutseb martsipaniturg.

Kaheksas Keskaja turg algas avarongkäiguga Viru väravate juurest. Avatseremoonia toimus kell 12.00 Raekoja platsil, kus linnarahvast tervitab ka suvekuningas, teatas Tallinna pressiteenistus. Raekoja platsile koondub juba kaheksandat aastat järjest üle 100 meistri ja käsitöölise, kes pakuvad ajastuhõngulist käsitööd ja kaupa.

Laval astuvad nelja päeva jooksul üles sadakond keskaja kultuuri ja muusikaga tegelevat esinejat — kondiväänajad, rändnäitlejad, moosekandid, narrid jpt. Samas on võimalus õppida keskaja tantse, tutvuda keskaegsete kommetega, kohtuda munkadega jm.

6. juulil kell 11 avatakse Pikal tänaval Martsipaniturg, kus on väljas martsipani töötoad, šokolaadi, vürtsi, tee ja kohvi turg, kohal on ka ennustaja ja moosekandid.

Laste Mäel (Niguliste plats) on kõigil päevadel avatud meistrikojad, kätt saab proovida paljudes keskaegsetes kunstides, osavus — ja jõumängudes ning õppida vajalikke oskusi väikeses rüütlikoolis. Tegutsevad alkeemik, ravitseja, juuksur jt.

Kullo Lastegaleriis Kuninga 6 on avatud keskaegsete peakatete näitus. Kõikidele keskaja kostüümi kandjatele on vaba sissepääs Tallinna raekotta. Keskaja turg kestab kuni pühapäeva, 8. juulini. Lisainfot leiab aadressil www.folkart.ee

Loe veel

Keskaja turgu korraldab Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit. Keskaja turu projekti eesmärk on teadvustada keskaegse Tallinna vanalinna olulisust, tema kaunist arhitektuuri ja traditsioone läbi mängulisuse, keskaegse muusika ja näitemängu. Korraldajad soovivad turuga pakkuda loomisrõõmu tegijaile, osasaamislusti linnakodanikele ning turistidele ja edendada seeläbi rahvuslikku käsitööd.

 Vaata videot
Video vaatamiseks pead omale installeerima Flash Player 8 playeri, mille downloadimiseks vajuta siia.

180 000€
Tallinn, Korter
83 000€
Tallinn, Korter
229 500€
Tallinn, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
90 000€
Tallinn, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!

153 900€
Tallinn, Korter
754 900€
Tallinn, Korter
229 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare